Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení dvou routeru

zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je možné zapojit za sebe paralelně dva routery, kdy jeden by byl veřejný (pro více uživatelů) a jeden soukromý s heslem pouze pro mnou omezený počet uživatelů. Mám totiž k dispozici jen jednu "síťovou zdířku". Připadně zda existuje něco jako síťová rozdvojka. Děkuji.

Pánové díky za názory. V prvé řadě bych rád opravil formulaci - myslel jsem samozřejmě seriové zapojení. Ale pravděpodobně se přikloním k použití switche. A každopádně se poradím s dodavatelem internetu, protože pro moje potřeby bude nejvíce vyhovovat zakoupení druhé IP.

Je to tak. A možností je několik.

Od plně customizovatelné (samostatná síť, vlastní IP adresy, DHCP server) typu Mikrotik, přes podobné (ale pracnější) totéž na alternativním firwmare nějakého stávajícího SOHO řešení (DD-WRT, Open-WRT) až po proprietální záležitosti některých výrobců (druhé SSID pro hosty a jejich "interní", vnitroroutrové izolace od klientů interní sítě s přístupem pouze k internetu).