Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý TB. Jak zrychlit?

Ahoj.
PC s Win7 64b ve firmě = bez her, pouze na kancelářskou práci. PC je HP s běžným plotnovým diskem, který zatím nevykazuje chyby.
Na maily se používá TB.
Mám tam 2 účty. 1 svůj - IMAP z gmailu
a druhý, kam mi chodí kopie mailů některých kolegů - pop3 z gmail.
Server gmail je dost dobrý, co se týká filtrace spamu, ale chodí neustále nabídky od firem, kde nakupujeme 1x za 10 let a tohle nepozná.
Vytvořil jsem si svoje filtry, abych tyto maily házel v TB do Nevyžádané. U svého mailu mám filtrů cca 50, u toho druhého 110 ( nekecám. Teď jsem spočítal, co se tam nahromadilo ).
Celý TB je jakýsi línější. Občas mi svítí, že mám nepřečtenou poštu, ale při kliknutí na složku Doručená pošta se TB zamyslí a část nepřečtených zpráv se teprve začne přesouvat do Nevyžádané.

Dá se TB nějak nakonfigurovat pro rychlejší běh?
Může to být způsobeno počtem filtrů?

Díky.

Spustite Thunderbird v NÚDZOVOM režime (zakázať všetky doplnky a nastaviť ovládacie prvky na predvolené hodnoty) a preverte či problém pretrváva. Na spustenie programu do núdzového režimu môžete použiť odkazy v ponuke Štart (WIN+R) a tu vypíšte:
thunderbird -safe-mode
alebo priamo z menu Thunderbird - Pomocník - Reštartovať a zakázať doplnky
https://support.mozilla.org/cs/kb/nouzovy-rezim-th underbirdu
http://imgbank.cz/images/2015/07/21/Thunderbird_nu dzovy_rezim0.jpg
ak všetko funguje tak ako má, hľadajte chybu v rozšíreniach. Vypnite ich a postupne zapínajte až zistíte, ktoré už nekompatibilné rozšírenie to spôsobuje, alebo znova spustite Thunderbird v NÚDZOVOM režime a podľa obrázka kliknite na tlačidlo "Vykonať zmeny a reštartovať".
=
Je možné že mate veľmi agresívne nastavený antivírusový program. Vo viacerých prípadoch bolo potrebné pridať výnimku, alebo úplne vypnúť kontrolu SMTP.
=
V mnohých prípadoch pomôže opraviť priečinok,
- kliknite na priečinok pravým tlačidlom myši a zvoľte "Vlastnosti" a vyberte "Opraviť priečinok":
http://imgbank.cz/images/2014/09/23/Thunderbird_op ravit_priecinok.jpg
- postupne opravte aj ostatné priečinky

Potom je nutné "Vykonať údržbu priečinkov":
- Thunderbird - Súbor - Vykonať údržbu priečinkov
http://imgbank.cz/images/2015/08/19/Thunderbird_ud rzba_priecinkov.jpg