Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z modemu do modemu

Zdravim mam router od upc CBN ch7465lg a mam z neho natiahnuty kabel do miestnosti kde wifi uz nedociahne a chcel by som sa opytat ci je nejako mozne naten kabel napojit nejaky zariadenie ktore by vysielalo ako wifi aby som v tej miestnosti mohol mat pripojenych na net viac zariafeni....dakujem

mam z neho natiahnuty kabel do miestnosti kde wifi uz nedociahne ... aby som v tej miestnosti mohol mat pripojenych na net viac zariafeni

- připoj tam nějaký levný router (wr841n)
- změníš tomu routeru ip do rozsahu upc někam výš, třeba 192.168.1.222
- zakážeš tomu routeru dhcp
- wan konektor přelepíš, kabel z upc píchneš až do lan
- wifi můžeš nastavit podle upc, vysílací kanál +5
a získáš další zásuvky v tom pokoji + wifi:
http://pc.poradna.net/q/view/1009037-nastavenie-2- routerov?page=r1009136#r1009136

druhý router (místo ap) by sloužil jen jako wifi-switch, bez wan vstupu. celou síť po vypnutí jeho dhcp a připojení kabelu z 1.routeru řídí právě ten upc, viz schéma z toho odkazu.
ať se to neplete, wan vstup v "tplinku" zaslepit prázdným konektorem.

ale když už jsi koupil nesmyslný* a zpomalující repeater, je toto samozřejmě zbytečné. prostě si si budeš co půl roku hrát s repeaterem a hledat ztracenou síť.
*) pokud tě v paneláku ruší na všech kanálech sousedi, pak je repeater špatný nápad.

No bol som to vymeniť za ten TP router čo si mi odporúčil.... čiže napojím to dole v pivnici normálne naten kabel ale nie do WAN ale napr. do vstupu 1. a čo dalej?? ako zapnem nastavenie toho routeru? aby som vypol ten dhcp? ked sa snažím ísť cez 192.168...... tak ma hodí do nastavenia toho UPC a ked idem cez ich TP link tak mi napíše že žiadne zariadenie nieje pripojené

Máš k PC připojený i jiný router s IP adresou v jiném segmentu. Proto se do TP-Linku nedostaneš.
Vem TP-Link k počítači, odpoj z počítače kabel LAN a připoj tam jen ten TP-Link.
Jde jen o nastavení.
EDIT: ideální by bylo nastavit ten TP-Link na jiném PC než ze kterého píšeš. Když to odpojíš, nedostaneš se na internet.

Ale fungují, jen je musí někdo správně provést. Pokud zapojíš jen ten TP-Link, dostaneš od něj IP adresu a do administrace se dostaneš po zadání IP 192.168.0.1
Tedy znovu
1) odpoj od počítače kde budeš TP-link nastavovat kabel z LAN
2) přípoj do LAN kabelem TP-Link
3) zkontroluj, jakou jsi dostal IP adresu a IP adresu brány
4) zadej IP adresu brány
5) jsi v nastavení TP-Linku
Víc polopatě už to nejde.
Ještě můžeš poslat fotku, jak to máš připojené, protože jedna fotka je za tisíc slov.
Takto vypadá GUI, tedy grafické uživatelské rozhraní
static.tp-link.com
Nedokážeš to? Zavolej někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí. Ona to není zas tak triviální záležitost.

Hosi stacilo chytit ten modem, odniest ho dole napojit na ethernet kabel do wan a pripojit zariadenia na tplink wifi....ziadne zmeny ip, ziadne brany, ziadne dhcp ci co to je...ziadne zaslepky....niekedy to netreba komplikovat .... ale dik za ochotu a snahu

kámo uplne klasicky..... siet - upc modem - mac a ostatné zariadenia na wifi
do pivnice som natiahol kabel z toho UPC modemu normálne z LINKu a tam som napojil ten TP link router
a roznáša wifi dole v pivnici.... musí sa nanho normálne prihlásiť ako na inú wifi a zadat jeho heslo do wifi
pričom tu hore v byte mi wifi robí ten UPC modem,,,,, čiže hore mam UPCwifi a dole TP wifi

Problem bolo, ze prva rada bla trosku zmatocna.
Podla popisu si totizto potreboval len obycajne AP, cize hocijaky wifi router.
Zapojenim do wan portu si ziskal 2 siete, co moze robit problem v buducnosti, pretoze pc v sieti 1 neuvodia pc v sieti 2, takisto ti nepojde zdielanie medzi sietami, bol by problem pri sietovej tlaciarni, NASku a pod.
Pokial ide len o net tak tvoje riesenie je funkcne.