Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka - dnes nově koupený notebook

Ahoj, neuměl by mi někdo poradit? Dnes jsme s přítelem koupili nový notebook NB ASUS X556UV-XO066T 15,6"HD TN /i7-6500U/8GB/1TB/NV 920MX 2GB/W10.Stihla jsem jej jen vybalit a zapnout a projít pár úvodních nastavení, jazyk, název PC a takové blbinky. Poté začal počítač stahovat aktualizace, instalovat, další programy si stahovaly, co chtěly a tak jsem počítač odložila a nechala jej pracovat. Vrátila jsem se k němu za necelou hodinu a měl černou obrazovku. Tak jsem myslela, že jen zčernala při mé neaktivitě, dotknu se touchapadu a nic. Aha, asi režim spánku. Krátce lehce stisknu napájecí tlačítko a nic. Zkusím zapnout a vypnout počítač. Kontrolky blikají, ale nic nenajede, ani logo ani nic. Jo, občas mi to po aktualizaci taky notebook dělal, že byl černý a pak se vzpamatoval a sám se restartoval. Jenže tento je v tomhle stavu už od téměř 16 hodiny a nic se nemění.

Co mám dělat? Dvakrát noťas během té doby přehrál jakýsi zvuk, ale obrazovka mrtvá. Po prvním spuštění mě to na plochu hodilo, teď nereaguje vůbec na nic. Hučí, kontrolky kromě letadla svítí všechny a nic. Poraďte prosím. Přítel jel pryč a do telefonu mi říkal, že neví, co jsem s tím udělala. A byl trochu naštvaný, že to nejde, že vyhodil peníze. Já s tím nedělala téměř nic. Dostala jsem se jen k instalaci Mozilly a Steamu. Potom už jsem noťas v chodu neviděla.

Je to strcene v nabijacke?
Skus to vypnut (najprv len kratke stlacenie power tlacitka a cakat chvilu ci sa shutdownuje - ak ano tak Windows bezi a len nic nevidis lebo display - skusit potom zapnut a Fn+jas zvysovat) alebo pri zapinani mackat klavesu pre recovery obnovu na vyrobny stav.
Ked nejde vypnutie normalne tak dlhym stlacenim zapinacieho tlacitka.
Ked nepomoze vobec nic skusil by som odpojit nabijacku aj baterku na chvilu, ak sa neda odpojit baterka tak by tam mohla byt zospodku dierka na reset EC (obrazok vyberajucej baterky vedla dierky, neviem ci to maju asusy).

Ještě mě napadl HDMI kabel k TV. Tak jsem to zkusila. Napřed to taky neukazovalo nic, ani se nepřipojil. Teď mi najednou naběhla plocha. Takže vidím, že noťas jede, jen ten display ne. Tak nevím, kde je problém. Zezačátku jel a až potom ne. Zkouším ještě instalovat aktualizace a uvidím. Ten jas zkusím. A kdyžtak pak ten výrobní stav.

V pravy klik na plochu - rozlisenie kdesi sa da prepinat display, mozes skusit prepnut na interny, ked to neprepne spravne tak skus cakat 15s potom sa to prepne samo nazad na ten HDMI. Alebo Fn+nejaka klavesa na prepinanie displaya existuje tiez.
Jas sa da okrem Fn klaves ovladat aj v ovl.panely - energia kdesi, alebo kdesi v nastaveniach (zavisi od OS a ovladaca grafiky).
A hlavne tie Win potom aj restartuj normalne start-restartovat, nech sa nacitaju spravne ovladace vsetky, potom ako sa nainstalia vsetky updaty ovladacov a updaty Win apod. Viz ovl.panely ci nastavenia - windows update ze ci to este nieco robi, a ked nie tak restartuj.
Display ale moze byt aj vadny, ked nepomoze vobec nic tak reklamovat.