Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Presun kontaktu na druhy Google ucet

Zdar,
jak presunout kontakty z jednoho Google uctu do druheho primo na telefonu s Androidem?

Kamaradka ma nejakej Huawei telefon, kupoval ji ho pritel a zadal do nej svuj google ucet. Ona si do telefonu naplacala svy kontakty a synchronizovala s tim google uctem co tam byl. Ted se rozesli, ona si vytvorila svuj goole ucet, ale nedari se ji dostat kontakty na ten novej vlastni google ucet.

Ten priteluv by chtela z telefonu odstranit, ale Android ji pri pokusu o odstraneni vyhrozoval, ze se zaroven odstrani data provazana s timto google uctem, tak to zrusila. Potrebuje teda nejdriv dostat kontakty na novej ucet a pak az ten starej smazat.

Nejak jsme to resili pres telefon, ale nedokazal jsem ji s tim pomoct, nejak nevim proc to vlastne nejde.

No jo, jenze tohle je pres webove rozhrani a ona ma jen ten ucet v telefonu a heslo nezna, to tam dal ten pritel, takze se do weboveho rozhrani Google uctu nedokaze prihlasit a do CSV si to vyexportovat.
Byvalemu vubec nic nechce rikat, protoze by asi nepomohl a navic by jako pomstu mohl udelat i nejaky podraz jako treba jeji kontakty smazat z Google uctu, cimz by se mohly smaznout i z telefonu.

Dvě snadná řešení, vyberte si sám:

- V telefonu exportovat přímo přes aplikaci Kontakty do souboru, odeslat někam pryč a do nového účtu pak přes webové rozhraní importovat ze souboru.
- Do přítele telefonu dočasně přidat nový Google účet, přes aplikaci Kontakty dát exportovat kontakty do nového Google účtu, nechat sesynchronizovat, účet z telefonu odebrat.

Ve většině telefonů se kontakty dají nějak uložit (musí se leckde trochu hledat). Ony ty kontakty v tom founu někde jsou. Někde je to přímo v kontaktech, někde je to skryté, ale nějaká záloha tam bývá (na SD kartu). Pak zrušit účet a obnovit kontakty ze zálohy.