Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teplota CPU (AMD)

Mám AMD Athlon XP přetaktovaný z 1800+ na 2000+. Teplota CPU je vždy kolem 60°C. Je to moc? Nemám koupit lepší chladič na procesor?

Tak sem teda trochu vyčistil větrák u CPU a teplota o moc neklesla. Po startu PC to bylo 56°C. A teď, když sem ukončil hru, tak se teplota střídá mezi 58°C a 59°C. Při hře to asi bylo o trochu vyšší.

Mno já bych to chtěl přetaktovat až na 2400+. A teplota s otevřenou case skáče mezi 56°C až 57°C.

Co říkáte na tento chladič?

http://megashop.pkdata.cz/?Mode=Sti&StiId=10487

uchladil by Athlona XP 2400+ na přijatelnou teplotu CPU (pod 60°C)? Víc než 60°C určitě ne.

Athlona 2400+ by možná chladič za stovku uchladil, extrémně přetaktovaného Athlona 1800+ na výkon 2400+ těžko.
Obávám se, že investice do chlazení nebude úměrná nárustu výkonu, pokud se to vůbec podaří.
Možná bude jednodušší zkusit sehnat nějaký rychlejší bazarový procesor, pokud si od nárustu výkonu něco slibuješ.

Dlouho jedu na Barton 2500+ a teplota v klídku je okolo 42-45°C,
v zátěži se dost zvedá až na 65°C. Kdysi se mi vypnul v létě komp asi
při přehřátí, v BIOSu mám ovšem neskutečné hodnoty pro shutdown PC:
75-95°C, netuším, co je to za fičura jinak skvělé desky SOLTEK,
předpokládám, že má jen blbé hodnoty měření. Nikdy jinak žádný problém.