Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Windows 10 je uplná *****!

Dobrý a krásný večer všem rádcům, kteří budou ochotni mi pomoct s opravou mého z****ného operačního systému windows 10, který byl upgradován z win 8.1. Rozhodl sem se že si pročistim PC kvůli tomu že prostě nevalil jak měl a že si vrátim PC do továrního nastavení, během recovery mi to samozřejmě jako vždykcy všechno u win 10 hodilo chybu a já byl nucen požít win instalaci na flashdisku, abych se dostal do oprav, ovšem ani z nabootování do flashdisku s instalací, mě to nedovolí nic udělat, vůbec nic. Částečné obnovení hodí chybu, uplné obnovení hodí chybu. spuštění windows 10 co tam byl hodí chybu a u instalace windows mě to nepustí kvůli tomu že už tam přece jeden windows je a najednou je disk zamčený! :) Můžete mi prosím pánové poradit jak se do toho dostanu, smažu předchozí windows, nebo se mi podaří nějak opravit chyby, aby to prostě šlapalo, beru cokoliv. Děkuji za odpovědi.

Každé dobře udělané instalační médium umí při instalaci naformátovat disk.Takže žádné zázračení,normálně při začátku instalačního procesu zadáš - zformátovat (vybraný) disk,eventuelně zrušit/vytvořit oddíl. Není třeba vymýšlet vymyšlené a používat pochybné programy třetích stran a hlavně !!! už nikdy nic nečisti.

nevyhýbam sa... ale vysvetlovať čo je vadné na windows 10, je jak kdyby si sa ma pýtal, čo je rozbité na tomto aute:

[img=http://1gr.cz/fotky/lidovky/07/112/lngal/FHO1f250e_nehoda.jpg]http://1gr.cz/fotky/lidovky/07/112/lngal/FHO1f250e _nehoda.jpg[/img]

stačí si tady na poradne alebo aj inde na internete nájsť problémi s win10, všade je toho plno...

ostatne tady na poradne som to rozpisoval už XX krát, stačí si to nájsť, od problémov že windows nesprávne pracuje s operačnou pamäťou (zbytočne zahlcuje/zaplní), až po problémi ako že si to "nepamätá" nejaké nstavenia plohy, ikony sa sami rozhádžu. a plno dalších,... síce niektoré sú len drobnosti, no když ich je vela, tiež to dokáže znepríjemniť prácu s PC ostatne okrem toho je tu aj dosť "velkých chýb"...

ano, lebo ziaden iny OS od MS podobne "problemy" nema alebo v minulosti nemal, ze?
bud argumentuj skutocnymi problamami, nelebo neargumentuj vobec, ak sa mienis ohanat blbostami ako pamatanie si ikoniek a podobne.

windows nesprávne pracuje s operačnou pamäťou (zbytočne zahlcuje/zaplní)

ktory windows? na win10 ci nizsich som si nic take nevsimol. isto vies co je memory leak a ako z 98% vznika

bud argumentuj skutocnymi problamami, nelebo neargumentuj vobec,

jo jasné, to bol len jeden príklad s ikonkami a prijde ti to absurdné, no keď je takých tisíc, to už neviem či je v poho,... a sú to skutočné problémi, a sú tu aj odosť vätšie, nemienim ti tu všetko rozpisovať to by bolo na dlho, ale vela velkých chýb som už tu psal pri jednom takomto podobnom vlákne, nájdi si to.

tisic, ci ne-tisic...vies kolko ludi pouziva windows? tisicka je nic pri 100+ mil. uzivatelov, to je statisticka chyba merania. Toto sa ti stane pri kazdom OS.
Na zaklade coho pises ze win10 je problemovy? na kolkych pc si realne problemy videl? Tiez mozem hejtovat a povedat ze "sak com niekde cital"...
Realne v praci PC servisujem, stretavam sa s problemami.

keby boli s win10 take vazne problemy ako popisujes a bolo by ich tolko, tak by som na ne od jeho vydania narazil X krat kadetade po zakaznikoch vratane mojho vlastneho pc doma ci v praci. Win10 je uz von vyse roka a ziadne tragedie sa nikde nekonali.

Ak tvoja halda problemov bola na pc, ktore boli upgradovane z predosleho OS, tak sa necuduj, je to vseobecne zname ze s tym su problemy. Vzdy boli, aj v minulosti. Preto sa v prip. problemov po upgrade odporuca cisty reinstall, aj MS to odporuca.

Vygooglim ti kopu problemov aj s win7, na ktory neda dospustit cela planeta, ci tvojim milovanym 8.1, a potom co? Tiez mozem pisat ze su to sracky. Pre mna je sracka napr. linux, nech je akokolvek stabilny ci lepsi ako windows. Ma ine nedorobky, kvoli ktorym mi pride ako sracka.

Leda se tu ztrapnujes.

Kazdy OS ma chyby a u Microsoftu je od nepameti bezne, ze vydavaji polofunkcni OS a dodelavaji je casem. Windows 10 neni vyjimkou, ten system je co se tyka chyb uplne stejny jako WinXP v teze dobe po vydani, WinVista, Win7 i Win8. V tuto chvili uz byla vetsina zasadnich chyb opravena a system je to pomerne slusny.

Ano,asi před půlrokem jsem to dělal též. Ne že by desítky byl špatný systém,ale mnoho známých podlehlo nesmyslným fámám o sledování,neměl jsem nervy tyhle řeči řešit a poslouchat,tak jsem začal takovým panikářům prostě doporučovat návrat na W8.1. V podstatě jsou to hodně podobné systémy. Nějaké DirectX 12 je stejně pro mnohé neznámý pojem.

Broblém je zpravidla od uzivatele, jesti ti tak kurevxxsky OS vadi, nbainstaluj si tam linux, nebo se ho nauc pouzivat, co na takovy dotaz napsat..
Jestli ti to hodilo chybu je proto, ze jsi cisztil PC a smazal jsi soubory potrebné instalaci|obnovy.

Vytvor si instalacni medium, bez do nastaveni a zadej 'reinstalace', pak jen 2x klikni na to co ti nasledovne vyskoci.

Windows 10 je uplná *****!

....napisal niekto, kto je neschopny sformatovat disk, alebo sa samostatne pomocou miliona navodov na nete naucit ako sa to robi.
Gratulujem. Nevie nic, ale pindat bude.

Nabootuj tu instalacku co mas, sformatuj tam C (pripadne zrus/vytvor particiu a potom sformatuj) a sprav cisty reinstall.

Potřebujete čistou instalaci WIN 10 - vytvořte si bootovací flešku nebo DVD s WIN 10 pomocí nástroje Media Creation Tool https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10, připravte další flešku s ovladači /stolní PC nebo notebook?/, zazálohujte data z disku C /možná k tomu bude potřeba jiný počítač/. Nabootujte z instalačního media, zformátujte disk C, nainstalujte WIN 10 /pokud byl dříve proveden upgrade, nebude potřeba klíč/. Poté nainstalovat ovladač základní desky, grafiky a potom ostatní ovladače. Pokud máte v pořádku hardware, musí to fungovat, WIN 10 není špatný systém.

Presne tak, jedinny spravny postup, ale predpokladam, ze tazatel si potreboval spis ulevit nez ze by to nevedel a protoze mu jeho ego nedovolilo pripustit, ze skutecny problem je mezi zidli a klavesnici, tak to potreboval svest na Windows 10, je to ted moderni. Myslim, ze tvou radou je problem vyresen a vlakno je klidne mozne i zamknout.