Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router a mac

pls jak je to s mac adresami u spolecnosti karneval nebo napr. o2. router ma svou mac adresu ze?? poskytovatele zajima tedy mac adresa routeru nebo sitove karty?? pokud se vymeni sitova karta pojede net?? diky

To nevím, Karneval nemám, ale vzhledem k tomu, že ve FAQ mají toto:

Po výměně počítače za nový mi nefunguje připojení. Proč?

Při změně počítače za jiný je nutno kvůli jiné MAC adrese síťové karty provést restart kabelového modemu vytažením z rozvodné sítě 230V. Po opětovném zapojení do sítě a nabootování modemu bude připojení plně funkční.

bych tipl, že MAC filtr na síťovku nemají...

U Karnevalu je spojení vázáno na MAC adresu zařízení, které je strčeno do modemu. Pokud tam strčíš kabel, který vede do síťovky počítače, pak to bude MAC adresa síťovky. Pokud tam zapojíš router, bude to MAC routeru (ta jde klonovat).

Nebo stačí resetnout karnevaláckej modem tlačítkem, či přes webové rozhraní (případně odpojit od napájení a po chvíli jej zase připojit) a modem si vymaže starou MAC a načte MAC novou. Ta se pak objeví v jeho konfiguračním rozhraní.