Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem starnuti magnetickeho zaznamu na hdd,opetovny prepis

Zdravim
Cetl jsem ze nevyhodou archivace dat na hdd je slabnuti mag zaznamu
existuje nejaky program kterym by se jednou za cas mohly data prepsat
Ano clovek by takovy prepis mohl ridit manulane treba tak ze by data prenesl z jednoho hdd na druhy(nadbytecna potreba druheho hdd :(
pokud by clovek prepisoval jednotlive soubory tak by stacilo volne misto na max velikost soubor (10G) - jak takovy proces automatizovat
nevim jak tento dotaz polozit googlu ,vyhleda jen reseni obnovy ztracenych dat
no ale mozna ze zadna takova ztrata dat na hdd nehrozi za 50let zivot proto zadne takove programy neexistuji (driv mozna stejne odejde elektronika skldaovaneho hdd)
Budu vdecny za vase nazory a rady - DIK

pokud by clovek prepisoval jednotlive soubory tak by stacilo volne misto na max velikost soubor (10G) - jak takovy proces automatizovat

libovolný zálohovací program, spouštěný z příkazového řádku nebo z plánovače.

nadbytecna potreba druheho hdd :(

ty si představuješ "zálohu" na stejném disku? ztráta času.

Jen tak mimochodem: každé čtení či zápis skrývá riziko chyby (i když pravděpodobnost není vysoká, přece jen není 0). Takže když budu zbytečně často záznam obnovovat čtením a novým zápisem, roste pravděpodobnost jeho znehodnocení. Jeden chybný bit v bloku opraví CRC, ale 2 chybné bity už ne, jen je zachytí, a při více chybných bitech může dojít k falešné "opravě" čili znehodnocení záznamu, aniž by to bylo zachyceno. Takže je otázka, kdy resp. jak často, záznam "obnovovat", aby to bylo "přínosné".

Kdybychom vyšli z předpokladu, že záznam na disku časem slábne, byly by postiženy i značky sektorů. Ty dovede na disk zapsat jen výrobce. Jsou-li narušeny, je disk k nepotřebě.
V žádném případě se značky neobnovují při "formátování". V podstatě se vymažou jen tabulky obsazení disku. Kdo je útlocitný, zvolí úplné formátování s přepisem sektorů nulami...

Doba, kdy se formátováním obnovilo na disku vše, je už historicky velmi vzdálená.