Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WD RED do běžného pc (poběží málo, jak zapojit)?

Mám doma WD RED disk, který bych si chtěl dát do osobního pc - běží skoro furt, hry, filmy, škola, práce, atd...

Přemýšlím, jakým způsobem ho zapojit. Nejprve, jak bude využíván - na filmy, film si pustím jednou za týden.

Tedy, uvažuji nad tím, jestli ho dát do skříně aby "zbytečně běžel skoro celý týden" - disky se nějak při neaktivitě uspí, ne?
A nebo si sehnat nějaký usb udělátko, přes který ho píchnu do kompu - když bude potřeba. A zvládne usb3 velký datový tok? Fullhd filmy?.

Nechci ho tedy zbytečně trápit, když ho budu používat velice málo.

Při řešení ve skříni - existuje nějaký sw, kterým ho můžu vypnout - tedy kompletně odpojit? (ASI BIOS TO UMÍ, CO? :-) )

Díky za rady a názory.

disky se nějak při neaktivitě uspí

Jenze jsem ve windows nenasel nastaveni pro jednotlive disky, takze kdyz jich mam v kompu vic a jeden uspavat nechci, tak se mi neuspava zadny.

A zvládne usb3 velký datový tok? Fullhd filmy?

S prehledem.

nějaký sw, kterým ho můžu vypnout - tedy kompletně odpojit?

Nasel jsem soft HDDScan, ale nepodarilo se mi najit nic, cim bych vypinani disku dokazal automatizovat. Takze v podstate pustim pocitac, rucne pustim HDDScan a vypnu WD Black, kterej mi nahodou zbyl po reklamaci a tak ho mam jen na zalohy misto zamysleneho WD Red, ktery by byval byl podstatne tissi.

To jsou tedy starosti. vezme se pevný disk, zapojí se data a napájení a upevní na patřičné místo ve skříni. Je na tom něco složitého?
Neustále se točící plotny je to poslední, co disku "ubližuje". Navíc je na to ten disk konstruovaný.

No já teda nevím, ale v PC mám fyzicky 2 disky. Na jednom systém, na druhém data. Když nastavenou dobu "nesáhnu" na druhý disk (např. jsem na internetu apod.), tak se tento druhý disk uspí. Jakmile na něj "sáhnu", probudí se. To je poznat, že startuje...