

WD RED do běžného pc (poběží málo, jak zapojit)?
Mám doma WD RED disk, který bych si chtěl dát do osobního pc - běží skoro furt, hry, filmy, škola, práce, atd...
Přemýšlím, jakým způsobem ho zapojit. Nejprve, jak bude využíván - na filmy, film si pustím jednou za týden.
Tedy, uvažuji nad tím, jestli ho dát do skříně aby "zbytečně běžel skoro celý týden" - disky se nějak při neaktivitě uspí, ne?
A nebo si sehnat nějaký usb udělátko, přes který ho píchnu do kompu - když bude potřeba. A zvládne usb3 velký datový tok? Fullhd filmy?.
Nechci ho tedy zbytečně trápit, když ho budu používat velice málo.
Při řešení ve skříni - existuje nějaký sw, kterým ho můžu vypnout - tedy kompletně odpojit? (ASI BIOS TO UMÍ, CO? )
Díky za rady a názory.
Jenze jsem ve windows nenasel nastaveni pro jednotlive disky, takze kdyz jich mam v kompu vic a jeden uspavat nechci, tak se mi neuspava zadny.
S prehledem.
Nasel jsem soft HDDScan, ale nepodarilo se mi najit nic, cim bych vypinani disku dokazal automatizovat. Takze v podstate pustim pocitac, rucne pustim HDDScan a vypnu WD Black, kterej mi nahodou zbyl po reklamaci a tak ho mam jen na zalohy misto zamysleneho WD Red, ktery by byval byl podstatne tissi.
Stejně jako v Linuxu, i pro Wokna existuje HDPARM