Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem radio bez pripojeni

Ahoj.muzete mi nekdo poradit.potrebuji si stahnout radio do mobilu,aby slo bez pripojeni internetu.vsude jsem nasel aplikace radio ktere jdou jen s pripojenim.dik

V skoro každým mobilu je FM rádio

to je odvážné tvrzení, ale budiž.
Takže si to rozebereme.
1/V telefonu je HW, tedy přijímač FM signálu, potom se ovšem obvykle jako antena využívá kabel ke sluchátkům, což sebou přináší jistá omezení. Ovládání radia může být přes nějakou aplikaci nebo čistě hardwarové (např. můj Aligátor, nemá žádný OS, leč má FM rádio).

2/V telefonu je HW, tedy přijímač FM signálu, leč není tam aplikace pro jeho ovládání, příklad třeba tady.

3/Pokud tam není HW, tedy přijímač vf signálu, žádná aplikace to nezachrání, jediná možnost je poslech přes net, tedy např. toto.

4/A poslední možnost je třeba Galaxy S4. Údajně tam HW pro příjem FM není, ale spekuluje se o tom, že tam třeba možná je, leč neaktivní.

Jinak z mého okolí slyším hlavně názor, proč poslouchat reklamy, když si můžu sestavit svůj playlist a poslouchat bez reklam.

Ale mně to jasné bylo hned, jenom tys to nechtěl pochopit. Já jsem jenom tvrdil, že v mobilu buď rádio je, potom nepotřebuje externí aplikaci, nebo není, a potom žádná apka nepomůže, musí se stahovat z internetu. Ale rozhodně nevím o telefonu, který by měl připojení k internetu a neměl rádio (což ovšem neznamená, že takový není ... a třeba je jich mnoho)

Souhlasím, můj telefon rádio nemá a výrobce přímo uvádí, že rádio neobsahuje. A máš pravdu v tom, že telefon buď rádio má nebo ne, počínaje loňským rokem přibylo velké množství telefonů bez rádií, nechápu proč, ale v poslední době to výrobci dělají. Bez těch cívek, které musí telefon obsahovat, což dokáže dodat pouze výrobce, aby ho mohl mít to opravdu žádná aplikace nerozjede. Je to jednoduchá fyzika. Na rádio používám starý telefon.

I když velmi pozdě ale vaše debata mi hodně pomohla. Radio sem zprovoznil a hlavně našel. Celkem dobře ukrite v telefonu. Jen by mě zajímalo proč nedají app na klasické radio a všechno přes net a s debilnima reklamama. Bože za chvíli na nás reklama vizkoci i z hajzl papíru na záchodě.