Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Postup instalace Win na SSD, lze zachovat data i win na starem disku?

Ahoj, prosim o par rad ohledne tohoto problemu. Poradili jste mi nedavno s koupi SSD disku a me zajima, jak na instalaci? Zapojim ho do Sata3 0 portu, v biosu ho dam na boot prvni misto a nainstaluji windows? A jeste, nerad bych prisel na starem disku o data a nainstalovane hry takze bude necemu vadit kdyz ho nebudu formatovat ale jen ho dam na boot na druhe misto a nechal na nem ten stary windows se vsema hrama? Byl by to problem? Dekuji

Postupuj,jak píšeš,prvotní bootování + instalace na SSD. Starý systém z druhého disku + všechny jeho složky vymažeš případně ručně.Pokud máš na mysli dual,tak to jde nastavit a používat oba systémy. Nastavíš buď přes soft EasyBCD,nebo ručně F12 a vybereš boot z HDD.

Mozes system na ssd naklono a potom mas vsetko tak ako predtym.
Ked instalujes novy system samozrejme "o vsetko prides" a vsetky hry a programy musis instalovat znovu. Pokial sa jedna o hry zo Steamu tak sa to da pomerne jednoducho importovat (jak hry tak save pozicie) bez nutnosti ich znovu pracne stahovat z netu.
O data samozrejme neprides, druhy disk (stary) formatovat nemusis.

schvaluju nový ssd do 0-tého portu, protože nepíšeš, jak starou máš desku. a taky kvůli boot nástrojům dalších výrobců. samozřejmě pořadí disků v biosu jak píšeš.

klasický disk před instalací úplně odpojit - nový bootloader bude bez záznamu o starých windows.

pokud by měl být detekován dual-boot (nová i stará win v nabídce), starý disk nechat zapojený, ale pak se dobře dívat, jaké pořadí disků vidí instalátor a kam se cpe.