Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polepším si s vybraným notebookem?

Dobrý den,

mám notebook Lenovo B590 (i3-3110M, 8GB RAM) a rád bych si pořídil něco trochu výkonnějšího. Pro představu - abych na spuštění wordu nečekal 2 minuty a při úpravě fotek v Zoneru mi nezamrzal ntb. Jo a občas si na tom zahraju i nějakou tu starší hru. Nechci do toho moc investovat, za přijatelnou cenu mám možnost koupit z druhé ruky tyto 2 ntb: Lenovo Z50-75(AMD A10-7300, AMD Radeon R6, 8GB RAM) za 6200,- a Dell Inspiron 15(AMD A10-8700P, AMD Radeon R6, 8GB RAM) za 7800. Otázky mám vlastně dvě, jednak jestli si vůbec koupí staršího ntb této cenové kategorie polepším(myslím, že hlavní brzda mého lenova B590 je integrovaná grafika HD 4000 a tam by pokrok měl být) a potom případně který z těch dvou je za daný peníz lepší volbou.

Díky za odpověď!:puff:
Vláďa

Imho tvůj současný notebook je úplně v pohodě.
Spíš bych to viděl na odstranění breberek, ideálně reinstall / recovery.

Oba ty notebooky z druhé ruky nejsou nic moc.

PS: Nevím co za hry hraješ, ale podle mě iGPU HD4000 stačí na starší hry bez jediného problému.

Tahle ultrabookova i5 ti žádný vyznamny výkonový skok nepřinese.
Pokud chceš hrát novější hry na normální detaily, s tvoji cenou nemáš sanci sehnat odpovídající notebook (byť použitý).
Na tvém místě bych prišetřil, zmíněné staré herky za investici nestojí.

Mas pomerne dobrej notas, je to presne jak pise vopicak, nejakym jinym levnym notasem si nepolepsis. Trochu jo treba do +5% vykonu, ale v podstate to neni adekvatni vzhledem k penezum. Dejme tomu, ze ted nacitas Word 120s a potom to zlepsis na 108s, asi to za to nestoji ne?

Musel bys investovat podstatne vic penez na nejakej i5-xxxxHQ procesor, aby to bylo vyznamne lepsi.

Díky pánové za užitečné rady! Když bych trochu připlatil, tak by tady byla ještě varianta za 11000,- Asus X556UA (i7 6500U, HD Graphics 520, 8GB RAM), ale jestli mě znovu přesvědčíte o tom, že žádnej velkej pokrok to nebude a že jestli se chci fakt někam posunout, tak musím vybírat ntb od 30k výš, tak si s klidným srdcem udělám reinstal mého stařičkého Lenova B590 a ještě s ním budu nějakou dobu zápasit. :-)

Asus X556UA (i7 6500U, HD Graphics 520, 8GB RAM)

Porad to same, u notasu je yasadni mit HQ procesor na vykon, U procesory vcetne i7-U jsou predevsim sporive. Takze mirne ti vykon navysi, ale nebude to zadny zazrak.

Notas s HQ procesorem pocitej nekde 22.000Kc a vic.

Ja jsm za to soucasny notas preinstalovat a vydrzet s tim, protoze do konce roku by tu mel by mobilni RyZen od AMD a tam muze by te nykon hodne zajimavy a za hodne zajimavou cenu.

No já teda nejsem extra odborník, ale ten nb se mi nezdá úplně zlý. Přijde mi, že nejpomalejší na tom bude disk. Co kdybys sis někde půjčil SSD třeba 512GB a cvičně nainstaloval stejný win a srovnal to?
Hlavně neregistrovat windows. Pak bys mohl( při koupi přes internet ) kdyby ti to nevyhovovalo, SSD vrátit do 14 dnů, a do nb dát původní disk.