Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje internet (ethernet)

Zdravím, nefunguje mi pripojenie na internet cez ethernet. som na internáte mám prepojený nootebok cez switch a nejde. ked pripojim kábel ku switchu ani nesvieti. v notebooku mi tiež píše že nepripojené. skušal som aj iné káble a nič ovládač na sietový adapteŕ tiež v poriadku. dakujem za radu :)

Rada zní, že to je asi rozbitý. Neuvedl jsi žádné detailní informace, aby se dalo poradit.

Zkusil jsi připojit do jiného portu na switchi? Případně jiný switch? Internet na nějakém jiném PC připojenému k tomu switchi funguje? Zkus taky restartovat switch vytažením napájecího zdroje na chvíli.

skúšal som ani iný port na switchi nefunguje, iný switch nemám, ostatné pc na switchi fuungujú

nesvieti čo? kábel, switch, alebo ešte niečo iné by malo svietiť :?:

akože ten port na switchi nesvieti ostatné hej :D

když ten ntb připojíš místo switche, taky se nechytá?

nie

C:\Users\Alexandra>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : LAPTOP-UOC9363S
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : usr.iklub.sk
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 54-AB-3A-6B-A1-0C
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Lokálne pripojenie* 4:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : CA-FF-28-2E-A1-FF
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : mshome.net
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros QCA9377 Wireless Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : C8-FF-28-2E-A1-FF
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Sieťové pripojenie Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : C8-FF-28-2E-A2-00
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Lokálne pripojenie* 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Teredo Tunneling Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\Alexandra>

Ethernet adapter Ethernet:
Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : usr.iklub.sk*
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 54-AB-3A-6B-A1-0C
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

síťovka vůbec nevidí do sítě.

můžeš ještě ručně nastavit 100mbit režim síťovky:
správce zařízení -> síťovka -> vlastnosti -> advanced -> speed&duplex: 100mbit/full, restart

pokud se ani pak neprobere, pořiď si třeba usb-lan převodník (protože wifi je občas pro zlost).

*) a ten dns suffix - je nutný?