Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový router

Zdravim, dneska mi došel nový wi-fi router od t-comu. Tak sem sa stým 4 hodiny sral, konečne už to nejak schopne ide, ALE nejde mi vôbec načítať google ani keď niečo napíšem do google tak mi to nevyhľadá napíše mi to len "K tomuto webu sa nedá pripojiť", ale zaujímave je, že keď napíšem www.nejakastranka.com,sk,cz..., tak mi to normálne načíta, no tiež som si všimol, že v hrách mám ale 150 ping a lagy jak sviň. Ako neviem čo mám už robiť neviiim, poradte mi ...

zavolej providerovi, co ti dal za router, že ty to neumíš přečíst. kdyby ani provider nevěděl, štítek je zespodu.
taky se ho zeptej, jestli máš pc k routeru připojený wifim nebo kabelem.
a mohl by ti i říct, jaký přesně máš v pc antivir.

v příkazovém řádku (cmd.exe) zatím můžeš dát výpis:

nslookup www.google.com

windefender je neškodný, ess je špatný nápad. z popisu nepoznám, jestli to nefunguje na obou.

u routerů je počítač vždy do žlutého konektoru, u dsl to jinak ani nejde zapojit.
otázkou je, cos tam 4 hodiny nastavoval a proč? jestli v tom nebude ta potíž.
router od providera připojíš k lince od providera a funguješ.
párkrát si klikneš jen u nastavení wifi: wpa2 + aes, wpa-key.
a doporučuje se změna adminského hesla k routeru, nové heslo napsat na samolepku.

ten příkaz nslookup se ti nepovedlo spustit. mohl by naznačit, že je v pc něco špatně.
druhý příkaz:

ipconfig -all

4 hodiny no jedine čo to po mne furt chcelo reštart furt to proste nešlo, vúbec internetetove stránky žiadne načítať nič nešlo furt mi písalo "pripojené,žiadny internet" toto som tam mal celý čas + výkričník žltý na spodnej lište jak je internet zobrazený. Tak som to potom znova reštartoval a z ničoho nič sa to nahodilo, ale je mi divne že to proste ten google vôbec nebere teda žiadne hľadanie to neberie čiste len internetové stránky "www."

C:\Users\Matej>ipconfig -all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-M16315B
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : B4-B5-2F-7D-63-27
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Local Area Connection* 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 16-E5-43-E4-F6-F3
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b|g|n WiFi Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 74-E5-43-E4-F6-F3
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::53b:a986:a1b1:6614%16(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : ---------------
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : ---------------
Lease Obtained. . . . . . . . . . : pondelok, 23. januára 2017 20:44:12
Lease Expires . . . . . . . . . . : utorok, 24. januára 2017 20:44:11
Default Gateway . . . . . . . . . : -----------
DHCP Server . . . . . . . . . . . : -----------
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 108324163
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-EB-51-55-B4-B5-2F-7D-63-27
DNS Servers . . . . . . . . . . . : -----------
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{F17FCD0E-1941-42AE-BF61-0732CBC110CC}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Teraz som cez wifi ale to iste robilo aj keď som mal kabel, IP adresy som odtiaľ dal preč.

No tak problém s google vyriešený na druhý deň to normálne samé od seba išlo, ale je tu ďalšia vec ktorú som si všimol, ping je furt taký jaký je teda 150+- no ale sťahujem rýchlosťou 230kb/s a pôvodne som sťahoval 700kb/s což je hodne málo, keď niečo velké sťahujem, no je problém aj v tom, že keď pozerám video na internete tak sa video neustále seká, načíta. Zajtra plánujem, že tam pôjdem do pobočky, ale ešte sa pýtam tady či sa niekto s niečim podobným nestretol alebo ja neviem mam im sto chutí poradnu facku dat lebo krava v telefóne mi ešte vyprávala, že mi na 3mesiace zrýchlia internet na najvyššiu ponuku akú poskytujú k tomu, že mi dali nový router.