Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký 16port switch s POE?

Zdravím.

Počítačová síť v malé firmě se bude rozšiřovat o novou budovu.
Je potřeba udělat v nové budově síť a připojit ji do stávající sítě.
Předpokládá se 5 - 6 nových PC ( = 3PC + nějaká průmyslová zařízení ) a nějaké IP kamery napájené přes POE.
Představa je 16 port switch, který má 8 portů s POE.
Máte někdo vyzkoušený https://www.mironet.cz/netgear-jgs516pe-16xgb-8x-p oe-plus-switch-85w+dp213948/#fotovideo
Jaké máte zkušenosti s Netgearem? Jak se chová 1Gb switch, když jsou některé porty POE?
V nouzi může být 12+4xPOE.

Případně navrhněte jiné řešení.
Děkuji.

Není lepší koupit dva? Jeden čistě POE a druhý 1Gb? Portů tak bude víc a kdyby bylo potřeba někde přidat zásuvku (jakože se to určitě stane) tak je alespoň rezerva. Stejně tak s IP kamerami, vedení si usmyslí že chce ještě kameru v kabince na dámských a nezbude port.

Navrhnutý switch nemá optický port. Chcete dve budovy prepojovať metalikou? Nepovažujem to za dobrý nápad. Prepojujete totiž dve budovy, ktoré sú obecne na rôznych zemných potenciáloch. S tým súvisí možnosť vzniku rušivých vyrovnávacích prúdov a v prípade poruchy aj prenosu nebezpečného napätia z jednej budovy do druhej.
PoE nemá vplyv (praktický) na prenos dát. Pri 4-vodičových ethernetoch sa v minulost využívali na PoE voľné štyri vodiče (10 a 100 Mbit/s). 1Gbit/s ethernet využíva všetkých 8 vodičov na dáta, takže teraz sa na PoE sa používa tzv. fantómové napájanie. Je teda možná nekompatibilita medzi switchom a koncovým zariadením. To je ale vecou dodávateľa.

Vyhol by som sa roznym pseudoznackam.
Ja osobne pouzivam na PoE Zyxely, HP alebo UBNT aj ked 16 portovy model su dva 8 portove zlepene k sebe a vyzera to smiesne;o). HP a Zyxel ani neviem, ci robia 16p modely.
S nekomaptibilitou som sa zatial nestretol, vlastne vcera, ked som skusal zapojit opticko metalicky prevodnik od Mikrotiku do switcha a neslo to, ale to asi preto, ze Mikrotik je znamy tym, ze vyuziva "svoje" PoE v nesulade s PoE standardom.