Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc pri testu

Jaký minimální prostor je potřeba k uložení informace o stavu systému o 260 možných stavech?
8b
9b
1B Proč se používá primární klíč?
Aby bylo možné mazat záznamy podle zadaného kritéria
Aby bylo možno záznamy jednoznačně identifikovat
Aby bylo možné do tabulky importovat externí data
Aby bylo možno řadit data v každém sloupci zvlášť

Proč se používá primární klíč?
Aby bylo možné mazat záznamy podle zadaného kritéria
Aby bylo možno záznamy jednoznačně identifikovat
Aby bylo možné do tabulky importovat externí data
Aby bylo možno řadit data v každém sloupci zvlášť

Mezi nástroje pro vytváření a úpravu textů nepatří:
Textové procesory
Textové perceptory
Textové editory

V čem spočívá principiální rozdíl mezi rozbočovačem a přepínačem?
rozbočovač je vždy uživatelsky konfigurovatelný, přepínač ne
rozbočovač posílá data na všechny své porty mimo zdrojového, přepínač ne
v počtu současně realizovatelných datových přenosů

Kolik bytů je minimálně potřeba pro zakódování české abecedy (42 znaků)?
6b
4b
5b

Které z následujících tvrzení vysvětluje pojem databáze?
Databáze jsou jakákoliv data uložená v počítači
Databáze je systémový SW
Databáze je utříděný souhrn vzájemně provázaných dat
Databáze je množina dat uspořádaná podle určitých kritérií

Na jaké úrovni pracují v organizaci systémy pro podporu kancelářských činností?
na nejvyšší
probíhají všemi úrovněmi
na nejnižší

Ne, neznám Stopařova průvodce po Galaxii (respektive vím, že to existuje, ale ten film jsem neviděl). Jinak staré téma, která může být stále aktuální nebo bude v budoucnu. Co je tam zajímavýho v tom Stopařově průvodce po galaxii?