Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Core 2 Duo E6750 - má smysl přetaktovat?

Zdravím přátelé,
rozhodl jsem se vás zeptat, jestli má smysl přetaktovat uvedený procesor. Dlouho už mne trápí nedostatečný výkon, pomalé načítání prohlížeče a her, pomalé zapínání apod. Četl jsem, že nemá cenu taktovat, tak jsem podle rad poupravil nastavení mých Windows 7 Ultimate, ale pořád nejsem úplně spokojen. Není to jediný problém, již byl problém s grafickou kartou, ale ten je díky vám vyřešen. Teď už snad jen toto. Prosím tedy, má smysl přetaktovat tento procesor, pokud je sestava následující?

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750
Základní deska: Gigabyte G31M S21
RAM: Evolveo Zeppelin DDR2 2x2 GB
Zdroj: BlackPower 450W
Grafická karta: Gigabyte GTX 285
HDD: Seagate 250 GB
Chlazení: Chladič procesoru, 120 mm v zadní části case (více konektorů jsem v desce nenašel, jinak větrák mám)

Moc vám děkuji za vaše cenné rady, snažím se nejvíce naučit, protože mne to baví :)

Změna předmětu, původně: Intel Core 2 Duo E6750 (host)

Podle čeho myslíš, že pomalé načítání prohlížeče a pomalé zapínání způsobuje procesor?

Myslím, že s touto sestavou nemůžeš čekat zázraky, o nějakém přetaktování bych vůbec neuvažoval. Spíš začni šetřit...

Jako největší brzdu vidím ten 250 GB disk, výměnou za SSD bys dosáhl znatelného zrychlení.

Skusil si nainstalit cisty (legal, ne zavireny, aspon legal medium bez cisla na 30dni skusobne) Windows a potom len spravne ovladace (web vyrobcu zakl.dosky a grafiky), a bez akehokolvek antiviru a ineho balastu. Mozno bdues prekvapeny ze ake to je rychle PC :)
P.S. zabudol som napisat ze potom do cistych Win neinstaluj cracky a podobne viry z warez webov, a ostane to rychle naveky.

Pisal som predsa ze tam nemas instalovat ziaden antivirovy program.
A hra ma byt tiez legal, ked neni tak je zavirena a mas tam potom virus ktory vytazuje PC.

P.S. a vadne sektory skus hladat pomocou HD Tune ale kompletny scan (musi to trvat aspon hodinu dve), cokolvek rychlejsie je len nejaka quick blbost a ne hladanie vadnych sektorov.