Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC - modrá smrt po upgrade RAM

Dobrý den. Po 5-ti letech jsem se uráčil vylepšit svůj PC. Koupil jsem si z nejmenovaného obchodu RAMky https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz- cl10-hyperx-fury-series-d1147673.htm . Kouknul jsem se na stránky výrobce zda-li moje deska podporuje 1600mhz. Dočetl jsem se že podporuje až 2400mhz. Tak jsem ty RAMky do PC dal, ale PC začal házet modré smrti a když jí nehodil tak po několika okamžicích se PC seknul a nešlo s ním jiného dělat než ho restartovat. Zkusil jsem diagnostiku RAMek, po testu mi to ve Windowsu napsalo "Diagnostika nezjistila žádné problémy" ale PC zlobí dál. Zkusil jsem koupit i nový HDD zda-li není chyba v něm. Koupil jsem na doporučení kamaráda https://www.alza.cz/seagate-barracuda-hdd-1tb-d449 4384.htm tento HDD. Jenže PC zlobí dál. Už nevím co si s tím mám počít. Dokázal by mi někdo prosím poradit?

PC SESTAVA:
Deska : GIGABYTE GA-A55-DS3P - AMD A55
Windows7 x64
RAM : Kingston 8gb (1600mhz)
Procesor : AMD Athlon(tm) II X4

Změna předmětu, původně: Problém s PC (host)

Napsat jako nadpis dotazu "Problém s PC" není dobrý nápad, protože problém s PC se tady řeší ve všech dotazech.

A že jsi RAMky koupil z nejmenovaného obchodu a dáš odkaz na Alzu, to má být nepovedený vtip?

Jaké RAMky jsi měl původně? Když je vrátíš, modrá smrt zmizí?
Do jakých slotů jsi je zapojil? Nemusí být kompatibilní s tvojí deskou.
Na testování RAMek se používá program Memtest (bootovací USB/CD).

Ked to so starymi RAM nerobi a s novymi robi, tak je to zrejme problem s RAM. Kupovat potom nejaky novy HDD neni logicke.

RAM sa netestuje nejakym "diagnostika RAMek" ale napr. nabootovanim z memtest86+ media a testovanim X hodin (resp. minimalne 1 pass)

Do BIOSu daj defaults a save&exit, skus RAM po jednom moduly v roznych slotoch a testovat stabilitu bud memtest86+ alebo aj vo Win prime95 torture test apod, moze to byt ale aj problem na patici CPU, ohnute kontakty apod.
P.S. skus rucne v BIOSe dvihnut napatie RAM alebo/a znizit frekvenciu na 1333.