Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc se rozjede až na x-tý "zážeh"

Zdravím, už delší čas vypadá můj počítač, že umírá (asi zdroj?). Po zapnutí se vše rozblikalo a po asi 3 sekundách hned vyplo a za další 2-3 sec znovu naskočil a jelo to. Většinou na podruhé, taky hdd dělá škaredé zvuky po zapnutí syčí, praská.. tak jsem si říkal, že ho nechám dožít až úplně odejde a až pak koupím nový, že dokud jede nepotřebuji nový. Poslední dny se to zapínání a vypínaní opakuje 5-7, že jsem už myslel nenaběhne. Kámoš ale říkal, že zdroj může začít vysoce pravděpodobně hořet a už to musím řešit ať už výměnou nebo novým. Už se s tím začínám smiřovat a budu jednat, jen mě zajímá jestli je to s tím požárem tak horké a vysoce pravděpodobné/časté?

S nějvětší pravděpodobností zdroj. Dá se koupit nový, nebo starý opravit. Obvykle je problém v kondenzátorech, dají se vyměnit, svěř to elektronikovi.

Praskání od harddisku může znamenat poškozený, nebo jen nezasunutý napájecí konektor. Zkontroluj.

Je to dost diskutabilne, zalezi v akom stave je, aka hodnota je komponentov, aky vykon ponuka a za aku cenu je teraz mozne kupit pocitac s podobnymi vlastnostami alebo v co je mozne ziskat v urcitom rozpocte. Samozrejme kdyz sa jedna o kancl a novy bezproblemovi s podobnymi vlastnostami bude stat babku tak proc ne.

Není ber to tak koupí zdroj když to tím nebude má základ na novej Pc,když mu do teď stačil nepotřebuje novej pokud se zdrojem pošlape tenhle dál,pokud je v háji třeba prkno tak pak už do toho ty prachy nemá cenu rvát.(pokud mu nestačí a chce novej je věc jiná,to tu ale pak nemusel řešit tu závadu.:-)

Ahoj, chtěl bych se k dotazu přidat - nemám problém s křupáním v hdd, ale jinak popis podobný. Navíc před "smrtí" mě to nějakou dobu psalo problém s ventilátorem procesoru, pak to pc přestalo nabíhat úplně. Je tedy vada v zdroji a po jeho výměně mám naději pc opět spustit nebo je pravděpodobný i problém na desce a oprava nemá cenu? Díky za názory, odhady. Je mi jasné, že diagnostiku nelze takto na dálku přesně provést.

Přesně tuhle závadu jsem zažil i jednoho zákazníka. Vadná základní deska. Čím dál víc se to restartovalo, až to nešlo zapnout vůbec. Také mne napadl jako první zdroj, výměna nepomohla. Po změně základní desky to jelo ok i s původním zdrojem.