Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje vetracik

dobry vecer,

mam graficku kartu R9 290 a dnes som ju prepastoval a vycistil a ked som ju dal do PC a zapol tak vsetko ide, len vetracik sa netoci.. nevie niekto, kde by mohol byt problem???

Zalezi na zapojeni v MOLEXU, kde mas bud 12V nebo 5V.
*Zluty 12V, Cerny 5V ale nevim jestli si vzpominam spravne; nechavam na overeni.

TiP ~ Necetl jsem to celé, ale ty vetraky muzes zapojit i na zakladni desku; tak je muzes regulovat alespon rucne pres SW..
* Pozor!! zaleci na FAN_, ne vsechny jsou regulovatelné, kde v nekterych je 12V FIX.

To už musíš naháňať skrinku po izbe. Keď ho jemne pribrzdíš rukou, klesnú ?
Som si kvôli CoCo pripojil svoj CPU 4pin Le Intel Le FAN k externému zdroju napájania a ide na ňom od 7 voltov rozbehnúť ventilátor a plynule regulovať do 12V. Tak to môžeš vyskúšať aj ty, alebo jeho napájanie dať cez nejaký 2W odpor (to je taký tučný) 30-100 Ohm. [https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:AN     d9GcRqarVEHLNtzTyGwz4uSiYZnKLQGKDXAQXzSJRztUmoGprH     L-vx]

Já bych to řešil trošku prasácky, ale funkčně.

Koupil bych asi tohle https://www.mironet.cz/akasa-kabel-redukce-4pin-ps u-molex-na-4x-3pin-fan-redukce-otacek+dp131950/?gc lid=Cj0KEQiA_KvEBRCtzNil4-KR-LIBEiQAmgekF0KtoIRaru gzic9Eqg-R7h76OXNkxXbsWNCJ1wG0IzkaAoWw8P8HAQ#49104 98

Vyvedl bych z ventilátoru kabel a natvrdo napájel na tu redukci a zaizoloval, jenže by nebyla možná automatická regulace.

Nebo potom sehnat koncovku a vyměnit ji za tu, která ti bude pasovat do základní desky, tam by už bylo možné otáčky regulovat přes nějaký soft.

Samozřejmě nejdřív musíž zjistit, jestli je ten ventilátor funkční...