Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RAID 1 - jak se obnovuje

Ahoj,
mám otázky ohledně zálohování pomocí RAID 1 - zrcadlení.

Taková záloha ale není odolná pro CryptoLockerům, protože se zašifrují data na obou discích. Je tomu tak?

Když vytvořím pole RAID 1 přes ovládací panely ve Windows 10, jak pak probíhá obnovení v případě problémů? Pole jsem tak vytvořil, pak připojil jeden disk k jinému PC, ale není tam v průzkumníku vidět a ve správě disků s nim nejde taky nic moc dělat. Nejde přiřadit písmeno. Jak se pak člověk dostane k těm datům, když původní PC přestane fungovat?
To pak musí člověk použít specializovaný software? Pokud ano, tak je pro mně nepoužitelné a RAID nebudu využívat.
Děkuji.

[http://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4865f30509796304b   02b8f614d516f63-650-80.jpg]

U RAID1 se ti jeden pouzivany disk neustale zrcadli na druhy. Kdyz pak jeden z tech disku odejde, tak vlozis jiny a primo v softwaru RAID radice ho prekopirujes na tan novy a muzes jet spokojene dal. RAID1 je opatreni chranici proti selhani jednoho ze dvou disku, jinak nic. Takze ani Cryptlockery ani chyby na disku to neresi, pokud chyba neni identifikovana firmwarem radice, tak se odzrcadli na druhy disk. Ja bych rekl, ze dneska uz se to moc nepouziva a vic se pouziva RAID5 nebo RAID6, ktere maji tutez cinnost. Nasledne byvaji doplneny i o dalsi offline zalohu a tudiz je to pak chraneno i proti neidentifikovatelnym chybam vcetne cryptlockeru.

To co se asi snazis pouzit je pouhy softwarovy RAID? Jestli jo, tak na to kasli, je to k nicemu.