Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hledám program na úpravu obrázku.

Dobrý den
Rád bych dostal nějaké tipy na software který by uměl toto a byl pokud možno zdarma:

Zajímám se o překlad stolních her. Jde mi o to že naskenuju například hrací kartu,která je anglicky. Text na kartě smažu a napíšu česky a vytisknu.

Jde mi o to jak smazat text aby zůstalo zachováno barva pozadí karty. Doted to dělám v malování,ale je to hrozně časově náročné.

Bylo by super kdyby existoval program který toto zjednoduší. Díky za případné tipy.

Pokud ta barva pozadí karty je opravdu jen (jedna) barva, a ne například barevný přechod (gradient), textura a podobně, stačí v jakémkoliv grafickém editoru použít nástroj kapátko, nabrat tuto barvu, označit nástrojem výběr původní text, vystřihnout a na původní místo vepsat český text.

Jistě to chápu. Kdyby pozadí textu byla jen jedna barva tak to není problém. Ale většina pozadí je nějaký mix odstínu jedné barvy. Ono to fakt jde udělat v malování tak že to nikdo nepozná, ale jde mi o to že to je neskutečně pracné. Dělám to kapátkem jak píšete. No asi chci moc.

Tak jsem začal používat gimp. Má to hodně funkci které usnadní práci,takže super. Jen jsem narazil na jeden problém. Naskenuju kartu,v gimpu si nastavim format A4. Kartu vložím do gimpu,použiju funkci škálování. Naškáluju si kartu na rozměr například 133mm x 94mm , ale tiskárna mi to vytiskne jako 124mm x 87mm. Prostě mi to vytiskne vždy o pár milimetru menší než si to nastavím v programu. Co dělám špatně ?

Takovou funkci má Adobe Photoshop - Fill Content-avare. Příklad jak to funguje je třeba tady: watch. Ovšem ani to není samospasitelné a bez ruční práce se to stejně obejde jen málokdy. A kupovat kvůli tomu Photoshop, nevím, nevím..