Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk - VIA HD Audio Deck

Zdravím, nainštalovala som na PC Windows 7, aj všetky najnovšie ovládače. Všetko ide ok, ale nejde zvuk. Windows vypisuje, že ovládač VIA je najnovší a funguje správne. Pri kontrole kompatibility, vypisuje "Aplikácia VDeck je nekompatibilná" a to aj po manuálnom nastavení kompatibility a stiahnutí najnovších aktualizácii. Pre istotu som ovládač odinšalovala a skúsila nainštalovať iné, ale problém pretrváva. Viete niekto poradiť čo s tým? Ďakujem za prípadnú pomoc

Vypisuje mi násladovné:

Aplikácia VDeck je nekompatibilná.
Oprava aplikácie VDeck Completed

Poskytuje postup na opravu nekompatibilnej aplikácie.
InformationalCompatMode
CompatMode
# WINXPSP2

InformationalUserVerifySolution
User Verification of Solution
Verify_YES

Vôbec nechápem čo s tým

Co s tím? Nainstaluj si ovladače pro Tvou verzi Windows. A protože zvukovka je integrovaná na základní desce, stáhni ovladač k ní taky z webu Asus, nikoli z webu VIA. VIA dodává pouze zvukovej čip, který výrobce "obalí" svým HW a patřičně upraví i ovladač.

P.S.: za odpověď Brtníkovi níže si dej facku...

Nemas tahat nic z via technologies, mas tahat ovladace z webu vyrobcu dosky, ak tam su pre W7.
https://www.asus.com/Motherboards/M4N78AM/HelpDesk _Download/
Takze trebars nainstaluj ciste Win7 a potom odtial chipset, audio, atd. Tie novsie s vyssim cislom. A potom skus tie W7 aktualizovat co prajem prijemnu zabavu lebo MS posral windowsupdate. Daj si vyhladat slova update nejede ze ktore KB treba nainstalit rucne nech to nehlada updaty 3dni.

Tak takto, všetky ovládače okrem BIOSU som sťiahla z Asusu. Všetko fungovalo, okrem zvuku. Tak som stiahla Drivernavigator a ten mi vyhodil, že chýba ovládač pre VIA HD Audio, tak som ho z ich stránky stiahla a zvuk aj tak nefunguje. Mimochodom, všetky ovládače na stránke Asusu sú dosť staré. A aktualizácie som tiež nainštalovala, aj manuálne. Ja síce niečom IT špecialista, ale viem čo robím, žiaľ niekde je chyba.

Stáří ovladačů není nijak na závadu, ovladače se časem nekazí, nehnijí ani se na ně nepráší.
Dále - na nějaký zázračný automatický SW ve spojitosti s ovladači rovnou zapomeň, tohle se řeší klasicky ruční prací. Jak už jsem psal, zapomeň i na ovladače zvuku z webu VIA.
Ono totiž záleží i na pořadí instalace - jako první se instaluje ovladač čipsetu, pak už je to jedno. Pokud jsi třeba jako první nainataloval ovladače zvukovky, nemusely ji ještě správně rozeznat, protože scházel ovladač čipsetu, který teprve "zviditelní" zařízení a lze je pak správně identifikovat.
Zkus všechny ovladače odebrat, jako první pak nainstalovat ten čipset a uvidíš.

No neviem, či nezáleží natom aké sú staré, lebo keď som inštalovala ovládače z originál CD k základnej doske, tak to dopadlo rovnako. Viem v akom poradí sa inštalujú ovládače, ale ďík. Asi to zajtra skúsim celé odznova, nič iné mi asi nezostáva..

Všetky potrebné ovládače (aj zvuku) sú na stránke ASUS..., neviem prečo Ťa napadlo sťahovať niečo zo stránky VIA...

Navštív znovu stránky ASUS, kde sa vyskytuje Tvoja základná doska a nainštaluj znovu:
1: Chipset driver (obsahuje aj LAN)
2: AUDIO

na stránky VIA rýchlo zabudni.