Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC na skladani hudby, programovani a sachy

Ahoj,
mam v planu si nadelit novy desktop. Ktery bude vyuzit na skladani hudby, sachy, vyvoj v JAVA a pozdeji i hry. Potrebuji tedy postavit sestavu, ktera ma co nejvetsi vypocetni vykon.

Pozadavky:
- Intel CPU
- zatim interni grafika
- 16GB RAM
- staci mi jeden SSD disk aspon 256GB vice je lepe (datovy disk nepotrebuju)
- potrebuji jen case, perifie jsou
- zdroj dimezovat s ohledem na to, ze pozdeji dokoupim nejakou herni grafiku (stredni tridy) - zrejme ATI
- bez OS (bude W7 64bit)
- PC slozim sam

K PC bude pripojena externi zvukova NI A8 pres USB.

Upravil jsem kapku, jednu sestavu od M-Pola, kterou jsem nasel v prispevcich tady: index.php Může být?

Na StockFish je rozhodne dobrej I7/Xeon nikoli AMD, pri programovani obdobne, pre skladanoe hudby neviem. Myslim ze pre Váš účel je rozhodne spravna volba intel. Jinak asi I7 7700+16GB RAM DDR4 a 256/512 GB SSD + 1/2TB HDD a grafika staci nejaka nizsi stred (ak nebudes parit i neco jine nez sachy) ak mas ale finance asi RX460 alebo GTX 1050 i to je asi privela. Neco obdobne mam ja tzv. najslabsiu mam grafiku (ntb GTX850M) a ostatok HW vykonnejsi. Jinak taky hram sachy, programuju (aj ked mi to nejde nejlip) a podobne. P.s. nekdy si ma pridaj na lichess.org nick: Mlocik klidne bych proti tobe zahral nejake korespondecne alebo classic (10+10)

OD Mlocika ako znameho pochabela sisnad necakal nieco lepsie;o).
Ale vazne...hravam na brainking.com uz pomerne dlho a raing mi lieta od 1700-2100 v zavislostiod toho ako sa vyspim asi.
Momentalne som v rastovej faze, pretoze mam vyrhat 3 partie s hracmi >2100, ale ako sa poznam zase spravim par blbosti a pojdem dole.
A po 4 partiach sa moc usudzovat neda, pod na breinking a ja si ta preklepnem, ci mas tych 1800 opravnene;o).

Já normálně hrávám bleskovky (3+0) na playok.com, startovní ELO je tam 1200.
Od včera po tipu Mlocika hrávám bleskovky (3+0) i na lichess.org, startovní ELO je tam 1500.
Takže ELO na různých serverech je jiné a nejspíš to záleží i na základně a chování uživatelů.
Netuším jaké je startovní ELO na brainking.com a jak se tak dívám, tam jsou jem korespondenční šachy, ne? A ty já nehraju, fakt mě nezajímá hrát partii půl roku, nebo jak dlouho to hrajete, to si rači zahraju několik tisíc partií na 3 minuty :-D Korespondenční šachy si běž zahrát s Mlocikem. Já hraju šachy na netu abych se vyřádil.
Mimochodem na lichess.org už mám desítky partií a zatím to ELO v 3+0 držím na 1800. Jak jsem psal, nejsem extra šachista, závodně jsem nikdy nehrával.
A ano, 1800 mám rozhodně na lichess.org oprávněně, teď už mám desítky partií, takové ELO jsem schopen dlouhodobě na lichess.org udržet, pokud bych chtěl :-) A to obvykle nechci. Protože já šachy hraju abych se vyřádil.
Jen mě udivovalo v minulé reakci to, na co potřebuje tak blbej šachysta dělat analýzy partií StockFishem. No třeba je pomalejší, ale podle mě šachysta, který není dobrý v blitzu, nemůže být dobrý ani v klasických partiích.
A jinak hezky se na to dívá :-)cs.lichess.org "Better than 79% of Blitz players."

Na mainu nam 1763 v korespondecnach... bullet a blitz je jina, kde mam minutu alebo 3 minuty na celu hru... a abych ho este neporazil s tym elom... bullet to skutocne neumim to klidne piste... avsak taka 60+60 bych zahral ohodne lepsie.

• Jses si jisty tím ze Ryzen má byt kompatibilní s Windows 7 ? Ale platí to i pro chipset zakladních desek ? :-)
* AMD uvádí|septá ze vyvoj ovladacu bude exlusivne jen pro W10, coz nemusí prímo znamenat nekompatibilotu s Windows 7, ale...

i když co zkoušeli tak jde všechno jak má krom IGP

• Ono, kdyz vyslo AMD FX, coz bylo okolo Windows 8, problém nebyla kompatibilita, ale samotny OS. Jak OS, proc ? Problém byl ten, ze Windows nedokazal uhlidat [8XModul], kde dokazal pracovat jen se [4xModul], kuprikladu v otazce napajeni, kde OS nevedel jak se ty 4 moduly navic maji chovat treba v 'IDLE', i kdyz celé to nemelo nejak extra negativni dopad a MS na to hned vydal 3 PATCH, u Ryzen muze jit o podobnou problematiku, skratka jsem chtel jen poukazat, ze nemusi jit jen o prvky jako uvedené [IGP].

Jak sa riadi CPU v idle je napisane v ACPI tabulkach. Ale ked v MS nevedia programovat a spravne oparsovat ACPI tak to je potom iny problem ktory samozrejme moze nastat. Zo vseobecneho pohladu ale neni dovod na problem. Jedine ze by tam cinan urobil problem naschval, alebo preto ze je dement, co je celkom realne.

MS nevedia programovat a spravne oparsovat

• Oni vedi, ale MS chce hlavne protlacit Windows 10 ( a aplikce UWP), kde jde spis o umysl jak nedovednosts, coz se da i pochopit a snad je to i lepsi, kde se panové z Redmondu muzou soustredit jen jeden operacni systém, ocividne jich vice zaraz nestihaji /*Support, zabezpeceni etc..
* Hodne oprav pro MS produkty, jako Edge, Explorer vyjde i zitrejsim Patch Tuesday

• Ono tento rok bude hodne prevratny u Microsoftu, kde vyjde hodne novych produktu, treba uvedeny Windows CLOUD, Surface Phone, novy Surfce Book/ARM, XBOX Scorpio, vse bude na Windows 10, na ostatni OS (az Entreprise/Server) uz nema MS cas (penize ?) kde chcou vse soustredit na 'Jeden' celkovy eco systém Windows 10.
* MS se jiz i pomalu vyjadruje i WPhone, kde hlavni predstavitel Joe Belfiore uvedl ze nastanou vyrazné zmeny v komunikace MS a uzivatel, kde priznali, ze na WP posledni roky trochu zapominali, ale slibuji zmeny.
Co se tyka slibu a vylozene WPhone, zmeny uz se deji, WP dostal za posledni 1mesic 2 nové Build (WPhone ma dotava a ma dostavat ty samé BUILD jako verze DESKTOP), kde e z WP stava opravdu uz spise uz Mini PC a jde uz citit jakym smerem se bude sunout dal

Tak jinak je to od MS sviňárna viz Skylake podporujou a budou do r 2020 a na ostatní jako AMD ser... takže si od nich něco kup od šmejdů,minulej rok se prodával W7 normálně ještě aneb koupím ho protože ho chci a za rok nasr.. kup si novej Os nebo upgraduj (což se tuto moc nedoporučuje,jenom čistá instalačka) Navíc jak je to když máš normální přenosnou licenci W7 a ugraduješ máš pak OEM W10 ne a po výměně HW smůla prachy v hajzlu....

Po vymene HW mas furt tie Win7.
Nikde neni garantovane ze Win pojdu aj na buducom HW. Oni pojdu, ale nikde to neni napisane v zakonoch. Win sa kupuje ku konkretnemu HW ktory mas teraz. To bolo vzdy tak ze s novymi win prve 2 roky je to sracka, potom to nejak polepia a na novy HW to dokonca aj nejaky cinan otestoval a od urciteho casoveho bodu (napr. 2roky po vydani noveho Win) funguje potom ten novy Win s novym HW uz lepsie jak stary. Apod.
P.S. ale s tym obmedzenim ze nejake uplne stare SW proste uz nejdu.

No nevím jestli je to dobrej tah od AMD,Intel má pořád Skylake s plnou podporou W7 a ZEN to bude fakovat a nemá nic s podporou W7 krom starýho AM3+ to jsem fakt zvědavej jestli se vyplatí ho koupit místo Intelu.Z mého pohledu nepodporuje W7,nepásne mě tam chladič CPU co už tu mám mno podle ceny u nás 8/16 - 10-15000,ten 6/12 - 8-9000,mno zatím nic moc....

Co se Ryzenu tyce si nemuzu byt jisty vubec nicim. Vychazim jen z neoverenych informaci dostupnych na netu.

Další informací, která se v souvislosti s novými procesory objevila, je velmi pravděpodobná podpora pro starší systém Windows 7, na které pracuje samotné AMD. Tím se chce odlišit od Intelu, u jehož procesorů Kaby Lake není korektní funkčnost v tomto OS zaručena.

http://www.zive.cz/clanky/17-novych-procesoru-amd- ryzen-jak-by-mely-vypadat-zakladni-parametry/sc-3- a-185985/default.aspx