Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný zdroj - co s tím?

Zdravím, poslední půl rok řeším problém s hlučným pc. Původně jsem si myslel že se jedná o grafickou kartu, ale po otevření case a odposlechnutí jsem zjistil že nejhlučnější (jediná hlučná část pc) je zdroj. V běžném provozu (internet, film, office) je zdroj takřka neslyšný, ale jakmile zapnu náročnější hru případně více dělám na pc více věcí najednou tak se zdroj "rozhučí" a připadám si jako bych vedle sebe měl generátor. Sestava mi byla doporučena tady u vás a myslím si že jsem na zdroji s ohledem na sestavu nějak nešetřil takže mě překvapuje že zrovna s ním mám problém. Je mi jasné že jediná rada bude nejspíš "vyměnit zdroj" případně reklamace, ale raději se zeptám jestli se to nedá řešit i jinak. Pc jsem kompletně čistil v prosinci včetně profouknutím stlačeným vzduchem.

Zdroj: https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-620-620w/75373/p rodukt
Case: https://www.czc.cz/coolermaster-force-500-cerna/12 4736/produkt
GPU: MSI r9 380 4gb
CPU: https://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8300/164627/prod ukt
chladič: https://www.czc.cz/gelid-solution-tranquillo-reviz e-4/200204/produkt

Děkuji za pomoc

• Jestli myslis ze je reklamace na miste tak ji proved.
• V urcitych pripadech, staci vymenit ze zdroje 'Ventilator' za mené hlucnejsi (dle parametru), ale po otevreni zdroje, ztracis i zaruku.
* Proto osobne osazuji zdroje s 20/30% z maximalni spotreby navic (kde 620-650W je opravdu dostatecne), kde vice je zdoj zatizen, rychleji bude potrebovat byt chlazen..
Drive se kupovaly nebo osazovaly zdroje s vice W i kvuli moznému UPgradu, ale v dnesni dobe, novejsi UPgrade je spise méne W jak vice, kde nové <CPUs> i <GPUs> maji cim dal mensi spotrebu, tudiz i mensi TDP (Thermal|Tepelny vykon)

• Zcela rozumim, tvuj realisticky pristup a uprimnost se mi libi.
* Ono, mozna znas nekoho, kdo se v tom trochu vyzna ? Ta vymena neni tak tezka, ten ventilator je prichicen pres PIN kde jde je vysunout bez potreby neco pajet.

*Ilustracni obrazek
[img=http://tr1.cbsistatic.com/hub/i/2015/06/03/2cf3e5af-098f-11e5-940f-14feb5cc3d2a/r00320010725vgl01_01.jpg]http://tr1.cbsistatic.com/hub/i/2015/06/03/2cf3e5a f-098f-11e5-940f-14feb5cc3d2a/r00320010725vgl01_01 .jpg[/img]

Co je to za hluk? Necvaká náhodou? Mám doma stejný zdroj a v zátěži začne cvakat, takže se už poohlížím po novém, mám po záruce. Prohlížel jsem si různé zahraniční i česká fóra a s touto řadou a cvakáním má hodně lidí problémy, moc se jim nepovedla.

Kecy v kleci!
Je pravda, že Season 620W je hlučnější pří výším nad 50-60% zatížení, ovšem, že by přeřval vytíženou g.kartu, tak to těžko.

Tazateli:
1. je to problém od počátku = nová sestava?

2. funguje zadní odsávací 120mm ventilátor pod zdrojem?

Není potřeba se tady kvůli tomu dohadovat, pro takové účely jsem dotaz nezakládal... Jen bych se rád zeptal jaký zdroj brát do budoucna? Jak jsem psal níže tak do půl roku - roku si hodlám koupit nový stroj protože můj fx už hry moc nezvládá. Viděl bych to na i7 7700 + gtx 1070 a nerad bych aby sestava byla podobně hlučná. Je lepší vzít např pořádně předimenzovaný EVGA? Nebo jak?

Sestava byla kupována v srpnu 2015 a problémy s hlučností jsem začal pociťovat zhruba po roce. Dříve jsem například při hraní csgo počítač vůbec neslyšel, nyní se bez sluchátek neobejdu protože zdroj hlučí opravdu příšerně.
A ano zadní odsávací ventilátor funguje.

2. funguje zadní odsávací 120mm ventilátor pod zdrojem?

• To neni spatna pripominka, tak jako pozice zdroje (otoceni zdroje)
* Neni neobvyklé, ze nejaky Pepik ho pri montazi otocil naopak, kde na misto studeného taha teply z bedny.