Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ztracené pakety

Jsem napojený na internet kabelovkou přes Karneval. Mám 2 problémy:
1. Dost často u mne dochází k výpadkům spojení. Přitom soused, který je rovněž na kabelovce nic takového nepozoroval. Zkoušel jsem pingnout trasu od mého PC k modemu a jsou tam nějaké ztráty paketů. Kabel mám v pořádku. Může být vadná síťová karta nebo modem?

2. Některé www adresy jsou z mého PC nedostupné, přitom jinde to funguje. Zkoušel jsem tracert a
ten problém je většinou na trase na "cz-prg11a-fe300-01.karneval.cz [81.27.192.2]". To bude asi někde na karnevaláckém serveru ne?

Sousedem myslíš člověka v sousedním bytě?
Předpokládám, že k vám vede stejný kabel z kabelovky.
Pokud nemá soused problémy, musí být problémy od místa, kde se kabel rozděluje k tobě a sousedovi - kabelový modem nebo PC.

Rozhodně bych zavolal na podporu a poptal se. Třeba už se s podobným případem setkali a budou schopni ti poradit.

Myslím tím souseda v baráku (jde o půldomek). Do baráku jdou ale dva samostatné kabely z rozvaděče na ulici. Teď mi navíc kolegové vysvětlili, že vzhledem k IP adrese, kterou jsem nastavoval pro ping (81.27.192.23), vůbec možná netestuji trasu k modemu, ale k serveru Karnevalu (modem se chová jako bridge). Takže to možná skutečně je mimo mou LAN.

Ještě k tomu problému s nedostupností některých www adres a výpadkům spojení. Nepochopil jsem, jak to mohlo souviset se síťovkou, ale zkusil jsem si trochu pohrát s ovladači k síťové kartě a problém byl vyřešen. Totéž při instalaci nové síťovky.