Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno virtualbox - sitova tiskarna

ahoj vsem,

pomohli jste mi se spoustou veci, tak zkusim tenhle orisek. hledam na netu reseni, ale nevim, jestli by to fungovalo i me.

mam toto: notebook, kde jako hlavni os pouzivam freebsd. v nem mam /kvuli jedinemu programu/ virtualbox s win7. k freebsd mam pripojenou usb tiskarnu.

cilem je: abych mohl tisknout z win7 ve virtualboxu

pri instalaci tiskarny jsem ji do freebsd nainstaloval a zaskrtnul ji jako sdilenou. z freebsd tiskne normalne. ve win7 ji nemohu vubec najit. ve win7 pristupuju na internet, chodim do sdilenych slozek ve freebsd. takze sit a sdileni funguje. jak ale nasdilet/rozchodit tiskarnu nevim.

napad: na netu jsem nasel nejake reseni, jak to udelat pres router. fungovalo by to i v mem pripade? resp. jake jsou pro to podminky? tiskarna je usb a na routeru mam usb vstup /drive jsem mel na nem pripojeny usb disk/. je tedy samozrejmost, ze bych takto mohl pripojit usb tiskarnu? tiskarna neni wifi. je to samsung sl-m2070.

vidite nejake reseni?

diky moc

A jakým způsobem je ta tiskárna sdílená? Nezkoušel jsi standardní potup?
1. ve Windows přidat lokální tiskárnu
2. vytvořit nový standardní TCP/IP port a zadat IP adresu tiskárny
3. doinstalovat ovladače (v té chvíli už by měl vědět, o jakou tiskárnu jde)

zkousel, ale asi spatne.

zkousel jsem pridat sitovou tiskarnu, protoze jsem byl presvedceny, ze nemuze byt lokalni. je prece pripojena k usb, ktere patri freebsd. navic virtualbox nema pro freebsd extension pack, takze s usb nemuze pracovat. proto hledam neco v siti a ani me nenapadlo zkouset lokalni.

kdysi jsem slysel, ze mezi win a linuxem se pouzival nejaky samba server. ze je potreba, kdyz jsou v siti ruzne os.

divam se do nastaveni routeru. tam v nastaveni usb vidim, ze print server je ON. divam se do dhcp nastaveni a tam v dhcp client list vidim jen notebook a mobil. nevidim tam vsak tiskarnu (mam ji pripoenou v usb routeru a zapnutou). ikdyz ram refresh, tiskarnu nevidim. to prirazeni tiskoveho portu by bylo tady? alespon bych to tady predpokladal.

Máš 2 možnosti:

1. Nasdílet tiskárnu přes CUPS jako síťovou, s tím, že ve Win budeš tisknout na IP adresu a port CUPSu (631/TCP)
2. tiskárnu připojit přímo emulovaným USB do virtuálu (pak ale půjde tisknout jen z těch W7, navíc to není čisté řešení)