Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ''Reboot and select...'' Windows XP

Zdravím, čistil som počítač od prachu a keď som ho naspäť zapojil nechcel mi nabehnúť, naskočilo mi len ''Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press key''. Neviete mi poradiť čo s tým? Dávam to sem lebo už som z toho zúfalý, prebehol som celý internet, pozrel rôzne tipy a návody ako si s tým poradiť a nič nepomohlo. Podotýkam, že pri čistený som nič nepoškodil ani neodpojil. V čom môže byť problém?

Všechno je to o tom, že BIOS nemůže najít něco, z čeho by mohl bootovat, což může mít několik příčin:
- vadný HDD (ale co tak naráz?)
- nevidí HDD (špatně připojený napájecí/datový kabel - při profukování se to klidně může stát)
- HDD není v seznamu zařízení, z kterých lze bootovat (podívat se, popř. opravit v BIOSu)
- na HDD zmizela informace, že ze systémového oddílu lze bootovat, tzn. systémový oddíl nemá příznak "aktivní" - sice nepravděpodobné, ale možné.
Osobně se kloním k variantě, že není vidět HHD. Doporučuji vytáhnout a znovu zastrčit kabely od disku a zkontrolovat nastavení v BIOSu. Ostatní možnosti jsou sice možné, ale vzhledem k prováděným úkonům (vyfukování) je dost nepravděpodobné (byť ne nemožné), že by zrovna tohle nastalo.
Malé poučení (možná zbytečné): Při vyfukování prachu je dobré zablokovat lopatky ventilátorů, aby se nemohly otáčet (stačí něco - třeba šroubovák - strčit dovnitř). Jinak se proudem vzduchu ventilátor roztočí vysoko nad obvyklé otáčky a hrozí, že se ztrhají ložiska (ventilátor brzy začne drnčet a je na odpis).