Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nerozpoznává jednotku CD-ROM

Dobrý den. Včera se mi ztratila z výběru pevných disků CD-ROMka. Provedl jsem obnovu systému a vše bylo zase v normálu.. Do restartování PC.. a takhle jsem to udělal ještě 2x a problém stále setrvává. Nevíte, čím by to mohlo být? Může to být i tím, že nechávám CD uvnitř? Děkuji..

nerozeznání vloženého cd byl problém prvních cd mechanik a windows z let 1995, přece jen už jsme trochu dál.
když říkáš včera, měl by ses rozpomenout cos od předvčerejška měnil za hw.
to že cd nevidíš, znamená že ji nevidíš jako fyzické zařízení ve správci souborů (ovládací panely - systém - hw), nebo jako jednotku pod obvyklým písmenem?
každopádně doporučuju dokud cd jednotku vidíš, posunout ji ručně na nějaké nekonfliktní písmeno (o:, x:, ...) ať se nemotá do flashek nebo automatickým skriptem připojovaných síťových disků - možná se pak ukáže se kterou jednotkou byl konflikt.

Ve správcích řízení je vidět, ale zmizela, jako jednotka pod obvyklým písmenem D.. Pokud navíc na ni najedu v Správcích řízení, píš mi to: Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést. Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39)
Pokud dávám možnost Aktualizovat, po chvilce hledání mi to napíše, že je ovladač aktuální:-/

nejake aspi zlobi a zlobi :)) pokud bylo udelano hostovo postup tak:
preinstaluj vse co ma jak bych to tak lidove rekl - vse spolecneho s vypalovanim/tahanim chranenych veci z dvd/emulacni virtualni mechaniky
---
preinstaluj
nero (nebo jiny vypalovaci soft)
daemon tools
alcohol 120% ...
---

edit// pro hostuv postup je treba zrestartovat pc

jj já vím, pc jsem restartoval, žádná změna se však neprojevila. Opět jsem to tedy vyřešil obnovením systému :-D Jsem zvědav, jak dlouho to vydrží. Nejspíš zase jen do dalšího restartu. Nemáte nějakou radu, jak bych si to měl udržet, takovýto stav?:-/