Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje vypínání stolního PC

Ahoj, mám problém se starším stolním PC (cca 6 let stáří). Kliknu myší na tlačítko vypnout, PC se tváří, že se vypíná, tváří se tak i obrazovka. Obrazovka se poté skutečně vypne, ale PC stále hučí a obrazovka je už dávno vypnutá. Nakonec PC po delší době vypnu podržením "START" tlačítka na PC. Při zapnutí nabíhá Windows úplně bez problémů, tedy bez žádné chybové hlášky. Tento stav trvá cca 3 týdny. Harddisk je cca 1,5 roku starý. Používáme legální Win 7 Premium. Napadá Vás nějaké řešení onoho problému? Pár lidí mi říkalo, že by to mohl být problém s HDD, ale také se zdrojem. Napadá Vás něco? Děkuji

Screeny

Ty samé screeny

b7ykqb.jpg
1zx4dbq.jpg
2zplbiu.jpg

Je to problem vo Windows. Ptz ked sa po 5s zmacknuti powerbuttonu vypne, tak je v HW vsetko vporiadku, a zasekne sa len windows.
Odinstalit viry a ine problemove SW (antiviry apod) alebo skus Win nainstalit uplne nacisto a len spravne ovladace.

P.S. HDD sa da otestovat na vadne sektory napr. v HD Tune kompletny scan povrchu (trva to nejake 2hodiny ak to skonci rychlejsie tak si to blbo nastavil).
.. ale neni pravdepodobny problem s HDD, mas Win7 a ten pri vypinani nepouziva hiberfil ani nic podobne na disku, ako tie nove dementne vyssie W.

Vykašli sa ty na vypínač. Urob si softwarové tlačítko na ploche. A funguje dokonale.
1. Klikni pravým tlačitkom myši na pracovnej ploche a daj "Nový / Odkaz".
2. Do voľného polička napíš toto shutdown -s -t 1 a potom to potvrď.
3. Súbor môžeš premenovať napr. na Vypnúť PC.
4. Zmeň si ikonu (ale to už je podľa vlastného uváženia). Napr.http://icons.iconarchive.com/icons/hopstarter/slee k-xp-software/128/Windows-Turn-Off-icon.png
5. Môžeš to vložiť do panelu rýchleho spustenia.

A pokiaľ si nastavíš systém tak, aby si nespúšťal dvojklikom - stačí jedno kliknutie a PC sa vypne - nútene ukončí všetky procesy, bez rozdielu.

Shutdown v Štarte používa presne tie isté príkazy, ovšem má tam nastavené iné časy. Tmto SW tlačítkom sa všetko ukončí - bez hlášok o uložení, bez čakania na to, aby sa nejak proces ukončil. Jednoducho - stlačíš a všetky procesy sa začnú jeden po druhom ukončovať bez pýtania, bez zdržania.
A rýchlosť? Podľa počtu otvorených programov medzi 5-20 sek.

Tak v tom prípade - písali aj iní - je potrebné preveriť zdroj. Keďže zdroj je tzv. impulzný - je možnosť, že príkaz na vypnutie niektorej zdrojovej vetvy "neprešiel" - - teda stále zostáva napájanie 12 a 5V do dosky.
Alebo si požičať iný zdroj a vyskúšať to s nim.

No, já nevím, ale svého času jsem se s tím setkal (přímo hromadně) a na vině byly zdroje. A byla to taková závada, že hrozilo zničení desky. Netvrdím, že je to jediná možná příčina, ale zkusil bych si někde půjčit zdroj a jestli to dělá i s tím jiným. Zkusil bych to co nejrychleji, protože pokud je to tím zdrojem, tak nevíš, kdy to v bedně blýskne.
A pokud je to tím zdrojem, tak je to trest boží pro ty, co neodpojují vypnutý počítač od 230V (naštěstí ne všechny zdroje jsou k tomu náchylné)...