Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB samonabíjateľná baterka zaseknutá v USB porte počítača

Včera mi prišli objednané USB samonabíjateľné tuškové baterky, tieto baterky na nabíjanie nepotrebujú nabíjačku len akýkoľvek USB port. Mojim problémom je že po 5 hodinách nabíjania, keď boli baterky už nabité jednu som bezproblémovo vytiahol zatiaľ čo druhá drží v USB porte ako prilepená. Skúšal som aj silu, bez odstránenia usb baterky nemôžem sňať ani predný kryt počítača. Poradíte mi čo v takom prípade treba robiť?

Nezbývá, než si pořádně prohlédnout volné konektory a podle toho odhadnout, co se se do sebe zaseklo. A tam strčit něco plochého, tenkého (planžetu) a zkusit zaklesnuté části od sebe dostat.
V každém případě, buď to nervi ven a pokus se to uvolnit tou planžetou (a na to budeš muset zasunout konektor co nejvíc dovnitř), nebo budeš muset použít skutečně extrémní sílu, kterou ohneš (a zdeformuješ) zaklesnuté části a baterku jednoduše vyrveš (s poničením okolí - ale možná ti nic jiného nezbude)

Toto presne som našiel na internete a urobil som to, zistil som že kým prvá baterka bola postavená kvalitne, na druhej baterke sa roztopilo lepidlo držiace USB konektor. Ja som bol tieš hlupák že som nestrčil do usb rozbočovača. V každom prípade som nechtiac poškodil USB port konketne, praskla modrá doštička uprostred. Dúfam že ju v servise doažu vymeniť alebo to nejako opraviť. Pri pokuse vytiahnúť batériu, mama ráno ulomila celú batériu ale usb konektor baterie ostal zakliesneny v usb porte, pokušal som sa ho vybrať a pritom som nechtiac poškodil USB port.

Bola by to dobrá vec, kedy obe batérie boli funkčne. Nemusel by som na dovolenku nosiť kopec konektorov a nabíjačiek. Totiž usb baterie by sa dali nabiť v ktorom koľvek usb porte, hoc aj na USB nabíjačke od mobilu. Minule sme kúpili do grecka baterie aj nabíjačku, po prvom nabíjaní boli baterie kaput. Blbosť bolo vkladať to do hlavných portov v predu na počítači. Dúfam že oprava nebude drahá inak ma porazí.

Problémom je že usb panel je pevne zasadený do dosky, ktorá je interne pripojená bedni. Podľa opravára sa dajú urobiť dve veci buď sa pokúsi vyletovať usb port a nahradiť ho novým, no takáto oprava v sebe nesie určité riziká - Usb port môže byť nespoľahlivý a môže odísť aj tak celý predný panel alebo rovno sa kúpi nová bedňa. Pre ktorú možnosť by ste sa rozhodli vy? Neviete, kde by sa dal zohnať nový celý predný panel pre CoolerMaster N 500 rad by som zachránil bedňu pred vyhodením.

[http://pc.poradna.net/file/view/28183-snimek-jpg]
Tu je obrázok, horko ťažško sa mi to podarilo dostať z telefónu. Port v ľavo je úplne zničený, a navyše aj zlomený. Vnutri je kopec lepodla a opravár mi riekol že jedine ako tento panel nahradiť je kontaktovať výrobcu. Čo by ale bolo drahšie ako nová bedňa. Alebo pokúsiť sa odletovať usb port a naletovať nový - s tým že môžeme poškodiť celý panel.

Podľa opravára sa dajú urobiť dve veci buď sa pokúsi vyletovať usb port a nahradiť ho novým

doporučuji nahradit novým toho opraváře. Přední porty jsou do základové desky připojené přes konektor, nic se pájet nemusí. Prostě je odpojíš a místo nich připojíš panel, na který už jsem ti odkaz dával.

Nemusel by som na dovolenku nosiť kopec konektorov a nabíjačiek

jistě, je pohodlnější tahat celý pc s omezeným výstupním proudem usb.
stolák proto, aby zas mohl přední panel odejít kvůli čínskému šmejdu.
až ti ten krám oddělá porty (a základní desku) notebooku, budeš si taky libovat, že netaháš kopec nabíječek?