Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD or NVIDIA

Dobrý deň chystám sa kupovať grafickú kartu a potrebujem poradiť

AMD RX 470 4gb

AMD RX 480 4gb

GTX 1060 3gb

Ktorú na hry ?

• Pro jaky operacni systém ? Na jaké rozliseni ?
• GTX 1060 i v 3Gb verzi dokaze podat o chlup lepsi vysledky ja 4Gb RX480, v rozliseni FHD@1080p 3GB VRAM stale staci, navic pro plne zaplnenych 3Gb i s 1.5Gb kompresi textur je zapotreby i vykoné CPU etc, AMD RX480 muze podat lepsi vysledek pod Windows 10 diky DX12, napsat jen "KTERA JE LEPSI", zalezi, zlezi na uziti a co bude GK kartu doprvazet, rozliseni, kvalita a provedeni chlazeni ...

TiP ~ Tem prvnim RX480 4Gb jde odemknou sbernice na 8Gb, pohledal bych i toto.
* Zda-li padnes na pocatecni RX480 4Gb jsou v podstate klasické 8Gb RX480, kde AMD (bez pouziti laseru) sekla pres VBIOS pristup jen na dva pary VRAM, kde dalsi 4Gb je zamklych, hodne lidi tak ma doma 8Gb RX480 ani o tom vlastne nevi.