Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook, není nový je to možné?

Dobrý večer, omlouvám se za podivný nadpis, ale nevím, jak lépe to zformulovat.
Mám kupovaný notebook r. 3/2015 (letos končí záruka), notebook má odzačátku používání problém s touchpedem - po delší době používání se touchped ´´zasekne´´ a myš na ploše klade odpor. Zachvíli se touchped opět vzpamatuje a vše funguje jak má. Tento problém jsem neřešila, protože jsem notebook potřebovala a ze zkušenosti s minulým notebookem, který byl v servisu 3 měsíce, jsem si to nemohla dovolit. - touchped mě ovšem zas tak netrápí jak to, že jsem večer zavřela notebook s funkčním displejem a ráno jsem notebook zapla už s rozbitým displejem - jsem si jistá, že mi notebook nikde nespadl, nikdo na něj nijak nešlápl ani mi na něj nespadl adaptér jak u minulého notebooku, což mělo za následky celé vylití obrazu. Zvláštní na tom bylo to, že se mi displej vylil jenom do poloviny monitoru tzn. že půlka obrazu byla vylitá a půlka obrazu barevná ::) , takže jsem vlastně mohla na notebooku pracovat, když jsem všechny ikony měla přetáhlé vpravo.:-D Jak jsem již psala výše, nemohla jsem si dovolit tři měsíce v servisu, tak jsem zavolala svému známému, co tyhle opravy dělá, objednal mi nový LCD a vyměnil ho. Při předávání se mě ptal, jestli je te notebook nový a není po repasu ?? :-):-| - Říkal, že když rozebíral to LCD, tak zjistil, že jsou prasklé nějaké rámy (viz. foto) a chybí tam jeden šroubek. Má otázka tedy zní, jak je možné, že v novém notebooku jsou prasklé rámy (které nemohly prasknout jen tak, když vím, že mi notebook nikdy nespadl a známý říkal, že ikdyby spadl,tak na rámy to nemá vliv), jestli mohl LCD prasknout např. stařím,svévolně (vážně si nejsem vědoma nějaké překážky, která by LCD rozbila a ještě takhle zvláštně půl/napůl)a proč v originálu chybí šroubek? Notebook je kupovaný v počítačové prodejně,která se zabývá prodejem bazarových a nových PC,notebooků a příslušenství - můj notebook byl kupovaný jako nový tzn. jako např. z elektra, ne jako REPAS. Trochu mě to zaráží. Měla bych ještě jeden dotaz, moje matka si koupila v této prodejně také nový notebook (ne po repasu), ovšem přestal ji reagovat touchped a ona to odvezla do té prodejny, oni ji nabídli, že před zasláním do autorizov. servisu Asus se ji mohou pokusit touchped vyčistit - Notebook může rozebírat i někdo jiný, než autoriz. servis (Asus),když je stále v záruce?
Jsem trochu zmatená a rozčilená, potřebovala bych poradit, jestli mám právo se nějak domáhat spravedlnosti, nebo je to prostě normální? Předem všem děkuji za odpovědi, doufám, že jsem vše napsala srozumitelně. Přeji Všem krásný den a plně fuknční elektroniku! :-D

Rozhodně máte právo domáhat se spravedlnosti, ale to je tak všechno, nedá se to dokázat.

Rozhodně bych nedával zboží v záruce nedával do opravy nikomu jinému, než aut. servisu, mohlo by se klidně stát, že by následně záruku neuznali, napříkald kvůli chybějícím voidům apod.

Celkom som nepochopil, čo vlastne riešiš.

sou prasklé nějaké rámy (viz. foto)

Ty tam niečo prasknuté vidíš ?

oni ji nabídli, že před zasláním do autorizov. servisu Asus se ji mohou pokusit touchped vyčistit

To je kravina. Asus si servisuje zariadenia v záruke vo vlastnej réžii vrátane dopravy. Stačí objednať servisnú zákazku. Ak sa na to chce pozrieť najprv predajca, je to podozrivé. Ak máš pochybnosti o predajcovi, môžeš opravu objednať sama. cz

Nevidim co je na tej fotke praskle ani kde tam chyba skrutka.
Vseobecne notebooky lacnejsich kategorii su slabe a ked na to zatlacis silnejsie tak to znicis. Zatlacit silnejsie sa da aj rukou, ak mas nahodou silnejsie prsty, alebo hockde v taske alebo proste pri prenasani apod. staci na to polozit nieco alebo sa nedajboze opret o to 50kilami to je sila jak v hydraulickom lise :-) Samo od seba to nepraskne.

jak to, že jsem večer zavřela notebook s funkčním displejem a ráno jsem notebook zapla už s rozbitým displejem - jsem si jistá, že mi notebook nikde nespadl, nikdo na něj nijak nešlápl ani mi na něj nespadl adaptér jak u minulého notebooku, což mělo za následky celé vylití obrazu

toto hovor vies komu, pretoze ta s tym kazdy vysmeje. Nic sa nepokazi same od seba. nic. vsetko ma nejaku pricinu. a rozbit displej duplom.

Zvláštní na tom bylo to, že se mi displej vylil jenom do poloviny monitoru tzn. že půlka obrazu byla vylitá a půlka obrazu barevná

nic divneho. uplne normalna vec.

Při předávání se mě ptal, jestli je te notebook nový a není po repasu ??

tak to mas ty vediet co kupujes....
ak by bol prasknuty ten kovovy ram, co na forke vyzera ze je na dva kusy, tak to uz fakt chce silu to rozlomit. tieto veci vonkoncom niesu makke a vela toho vydrzia.

Notebook je kupovaný v počítačové prodejně,která se zabývá prodejem bazarových a nových PC,notebooků a příslušenství - můj notebook byl kupovaný jako nový tzn. jako např. z elektra, ne jako REPAS

aky mas dokaz?

Notebook může rozebírat i někdo jiný, než autoriz. servis (Asus),když je stále v záruce?

to tazko, su tam plomby

Inac povedane, kricat po sudoch mozes, ovsem nemas dokazy....