Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor se vypne a PC stále běží

Zdravím,

Nedávno jsem kupoval GPU RX 470 a CPU fx 8300. Od té doby mám problém s tím, že se mi při hraní her náhodně s odstupem pár dnů najednou vypne monitor, sekne se zvuk ale PC stále běží. Napadá mě, že by mohl být na vině zdroj? CPU jsem měl přetaktovaný na 4ghz, takže jsem ho dal zpět na základní takt, ale problém to nevyřešilo.

Deska: asus m5a97 r2.0
Zdroj: corsair VX550w
Win 10 home

Díky všem za případné rady.

Větráky se točí, diody na grafice a základní desce svítí. Disky nevím jestli jely, ale kontrolka nesvitila.
Jo ještě jsem si vzpomněl, že PC nešel restartovat tlačítkem pro restart, ale musel jsem ho vypnou podržením tlačítka power.

Prostě máš totálně seklé PC, které, dle tebe, ale jede...
Jednou z možností je nedostatečné chlazení, měnil jsi procesor (určitě za výkonnější, tudíž žravější). Takže může být nedostatečný ventilátor, špatně nasazený ventilátor na procesoru, nebo moc pasty. Pasta má totiž sotva zašpinit dosedací plochy a musí, opakuji musí prosvítat kov dosedacích ploch. Neznalý uživatel tam narve pasty co se vleze a myslí, že to kdoví jkak vylepšit a nedochází mu, že než silnější vrstva pasty je lepší vůbec žádná.

• Pouzivas nejaky SW nebo provadel jsi OC/Overclocking, CPU nebo Grafické karty ?
• Tyto problémy jsou klasické (sekkly zvuk, kviceni, dlohy zdeformovany ton, ktery kolisa), pro problém napajeni, ci spatného profilu u Overclocking, zacal bych navstevou 'BIOS' a obnoveni puvodnich hodnot pomoci funkce LOAD DEFAULT.

Takže nakonec jsem dal kartu na reklamaci, bohužel reklamace nebyla uznána zdůvodu neprojevení závady. Takže smolík no, mám teda grafiku, která se asi raz za čas odpojí a musím PC vypnout na tvrdo. BIOS pípa a hlásí dle manuálu, že GPU není připojena. Tohle je poslední AMD karta co jsem koupil, příště jdu do Nvidia, nakonec s předchozí GTX 950 žádné takové problémy nebyly a to nemluvím o sprasených ovladačích, kdy si teď nemůžu nastavit ani saturaci barev. Tahle jsem nasraný nebyl už dlouho!

Míval jsem stejné problémy a příčinou bylo to, co by mě ani ve snu nenapadlo. Vadná DVD mechanika, která způsobila pád PC i když v ní nebylo žádné médium. Přišel jsem na to čistě náhodou, když jsem si všiml, že bliká kontrolka na mechanice. Zkusil jsem ji odpojit a bylo po problému. Koupil jsem pak novou a problémy se již neopakovaly.