Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4558 - Převzali jsme váš dluh?

Nevím co se děje, ale dnes z ničeho nic mi telefonní číslo "4558" poslalo tuto zprávu... a to rovnou 2x

Vazeny kliente, prevzali jsme do
spravy Vas dluh u spol. Provident
Financial s.r.o., castku 6700Kc
neprodlene uhradte na bank. ucet
43-1813010227/0100,VS
1136557164, predejdete mozne
soudni zalobe. Intrum Justitia
Czech. 603773028

Nemám kreditní ani debetní kartu, nikde jsem si nepůjčoval a mám dluh? Cože?
Změna kategorie, původně: Mobily a tablety (touchwood)

No, podle mě jde o podvod nebo omyl:
Nedlužíte nic a přesto dostáváte SMS zprávy o nezaplaceném dluhu?
Z tohot čísla chodí i reklamní zprávy - viz KdoMiVolal - Telefonní číslo 4558, +4204558

Jenom SMSkou Ti určitě nebude nikdo posílat výzvu k zaplacení dluhu, na to bys musel dostat doporučený dopis, protože jinak odesilatel nemá jak dokázat, že Ti to opravdu došlo.

Jinak - firma Intrum Justitia opravdu existuje, tak tam zkus zavolat (to číslo v SMSce ale není na tuto firmu!)

Na 99,9% pokus o podvod.Pro jistotu tam můžeš zavolat,ale nepředstavuj se a naopak se zeptej,koho oni vlastně shání a urgují.Asi řeknou,že jde o omyl a nic neposílali.Když budou nadále trvat na zaplacení a nebudou znát jméno a adresu nebo alespoň město,tak jim rovnou řekni,že máš kamaráda policajta a tak mu to předáš k prověření.

že máš kamaráda policajta a tak mu to předáš k prověření.

Tak to snad v dnešní době nefunguje ani na Frantu z Horních Měchuřin, natož na případnou organizovanou skupinu.
BTW...Jestli by ten tvůj kamarád policista jednou narazil při prověřování na "chráněnou osobu", což je vzhledem k rodinným příslušníkům docela jednoduché, měl by, v lepším případě, hodně co vysvětlovat.

Intrum Justitia - ako n Čechách, tak i na Slovensku oficiálne vedená ako firma, zaoberajúca sa "pohľadávkami". Neoficiálne je to výpalnícka a vydieračská firma, ktorá má vo svojom "portfóliu" vymáhanie i násilím, neoprávnenými a falošnými exekúciami. Pokiaľ nemáš dlh - ignorovať. Ak by sa dostalo na "exekúciu" - podal by sa odpor a práve oni by mali dokazovať opodstatnenosť.
Na túto spoločnosť sú vedené súdne spory, oni však neustále kladú obštrukcie a tak sú (zatiaľ) nepotrestaní a pokračujú vo svojej činnosti ďalej.
Ale raz narazí kosa na kameň a konatelia a majitelia istotne si pre finančné podvody pár rokov odkrútia (aspoň dúfam) a bolo by tiež v tom prípade vhodné ich majetok zhabať.