Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost (pomalost) PC

Ahoj,
prosím pro radu pro absolutního PC neznalce. Mám doma notebook cca rok a půl starý (Intel Celeron 2016GHz, 4GB RAM, 64bit), který využívám prakticky pouze k prohlížení internetu. Počítač je ale neuvěřitelně pomalý. Jediné, na co se zmůžu z hlediska asi nějaké diagnostiky jsou procesy ve správcích úloh, kde procesor běží na cca 25-30%, paměť na cca 50-60%, disk na neustále 100% a síť na 0%. Je mi jasné, že problém bude s vytížením disku. Lze udělat něco pro zrychlení, aniž bych musel musel do počítače investovat?
Děkuji moc za každou radu pro amatéra,
H.

Odinstalovat ten program ktory hrka s tym diskom?
Trebars odinstalit antivir, a deaktivovat plan defragmentacie na pozadi (pravy klik na disk-vlastnosti-defragmentovat). To by pre zaciatok mohlo zabrat.
Alebo nainstalit cisty Win a spravne ovladace a potom nic viac.

především nemáš obdivovat čísla z hloupého sledování prostředků, ale máš se podívat do správce úloh -> procesy, co konkrétně vytěžuje pc.

procesor běží na cca 25-30%

tady je naprosto zásadní problém.
- zbytečné vytížení cpu buď nefunkčními aktualizacemi (ale to by odpovídalo čtyjádrovému celeronu - to asi v notebuku nemáš),
- nebo windows zahnojené spywarem, ji je reálnější. vyčistit.

paměť na cca 50-60%

to u 4gb ram a zbytečných procesů asi odpovídá, chce to začít cenzurovat nesmysly:
-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).

disk na neustále 100%

microsoft projevil mimořádnou tupost, když začal rychlost disku měřit v procentech, které u každých windows a každého disku znamenají něco jiného. když jedeš autem, kolik procent máš rychlost?
po vyřešení problémů výše to samozřejmě klesne.

tady je naprosto zásadní problém.
- zbytečné vytížení cpu buď nefunkčními aktualizacemi (ale to by odpovídalo čtyjádrovému celeronu - to asi v notebuku nemáš),
- nebo windows zahnojené spywarem, ji je reálnější. vyčistit.

Tohle ještě zvládnu..

to u 4gb ram a zbytečných procesů asi odpovídá, chce to začít cenzurovat nesmysly:
-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).

..ale tohle už je nad moje síly.. Vůbec netuším, co mohu odkliknout a co ne..já jsem v tomhle odvětví opravdu amatér.

Ale děkuji Ti za radu, ta první část snad alespoň trochu pomůže.
H.