Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapojení LCD

Tak znovu, mám LCD monitor LG L194WT, co je lepší zapojit D-sub 75Hz, nebo DVI 60Hz? Myslím jak pro oči tak i pro výkon.
Díky

DVI 60Hz. Oci to nepoznaji (ono to LCD neblika jak CRT - vice Google), grafice odlehcis. Nehlede na to, ze pri digitalnim "propojeni" eliminujes jeden A/D prevod (v monclu), ktery byva producentem duchu, moare, artefaktu a jinych hezkych efektu.

Jenom kvůli přesnosti: Eliminují se DVA převody: Jeden D/A v grafické kartě a druhý, jak jsi byl pravil, A/D v monitoru. Jinak vřelý souhlas.
Jak vidno, pravidlo o co nejvyšší obnovovací frekvenci, platné pro CRT monitory, se zakořenilo hlouběji, než jiné vědomosti a zcela určitě přežije poslední CRT v IT.

No ono to nie je uplny nezmysel, vyssia snimkova freq moze byt zaujimava pri hrach pri rychlom pohybe objektov, ale samozrejme pripojenie cez DVI je lepsie, idealne by bolo keby sa dala zvysovat snimk.frekvencia aj u DVI nech si kazdy nastavi kolko chce, technicky by to myslim nemal byt u DVI problem.

Když máš LCD, tak doopravdy vypusť obnovovací frekvenci z hlavy. Ta měla význam u CRT, kdyz monitor skutečně blikal v tomto rytmu (takže oči si pošmákly), ale tady se tím netrap. Jak naznačil kolega MM.., tak snad, možná, dejme tomu to má význam pro rychle měnící se scény, ale i tady bych vyjádřil svoji pochybnost.

LCD TV so 100Hz to je snad nejaka marketingova chujovina. TV signal ma 50Hz a nic lepsie ako 50Hz z toho neurobis aj keby na LCD TV bolo napisane 100000000Hz bude to uplne presne to iste ako LCD TV 50Hz :-)
P.S. jedine ze by chceli nejak odrbavat interlacing signalu, co je ale snad lepsie robit nejakou interpolaciou alebo prepoctami (na to by ale cinan musel pouzit mozgove bunky :)