Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP Instalace

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně instalace Windows XP Professional 64bit. Chci jej nainstalovat na druhou patrition disku (na první mám Windows 7 64bit). Když vložím disk do mechaniky, začnou se načítat soubory, a pak se objeví "To install Windows XP, press Enter". Když ale zmáčknu Enter, nic se nestane. Je tam ještě možnost "Press R to repair system", ale to taky nefunguje. Mám něco změnit v BIOSu aby to fungovalo?

Typ notebooku: Lenovo G50-45
Verze BIOSu: Insydeh20 rev 3.7

Když nainstaluješ WinXP (proboha, proč tam cpeš problematické XP-64bit, pro které většinou nejsou ovladače???), přestanou Ti bootovat sedmičky. Jde to rozchodit, ale není to až tak triviální (v odkazu se píše o XP+Vista, ale pricnip je stejný i pro XP+7).
Bezproblémovější bývá instalovat systémy v pořadí od nejstarších po nejnovější; nové systémy totiž znají předešlé, umí je detekovat, a patřičně upravit bootování tak, aby šly spouštět oba systémy.
Samozřejmě musíš mít pro daný systém ovladače (resp. výrobce HW musí danou verzi Windows podporovat - proto jsem psal o 64bitových XP jako o problémových).
Nejméně problémové je pouštět starší systémy ve virtuální mašině na novějším systému (VMWare, VirtualBox, ...)

Po SP3 skus windowsupdate a normalne dat vyhladat updaty, mozno to este funguje. A nainstalit vsetko. Potom vypni update uplne.
Frameworky zavisia od toho jaky SW tam spustas. Ja napr. nepotrebujem ziaden, lebo nepouzivam dementny C# software (ale ak mas amd grafiku tak urcite nejaky potrebujes, on si ho tusim nainstaluje sam, alebo ti povie ze co chce)

Pravda,
ani mne to již nenapadlo, právě mi to stáhlo 118 aktualizací a dokonce i přes internet
ověřilo registraci a to jsem se připravoval na telefonickou registraci.
Krom toho jsem si i uložil wpa.dbl, někde jsem četl že to pomůže při nemožnosti připojení
nakopírovat - tak uvidíme.
Takže dík za rady.

po sp3 instaluju toto minimum:
- hyperkritickou záplatu ms12-054 = kb2705219-v2 + kb2712808 (ten 64bit xp to ani nezná)
- WinInstaller-KB893803-v2-x86.exe
- .net framework 2 sp2 ... nemusí všem aplikacím stačit

pokud to má mít tzv. "důležitá zabezpečení" zneužitelných chyb, vydané do dubna 2014, instaluju asi 40 kritických aktualizací + ie8 se 2 záplatami.
zbytek aktualizací je nesmyslný vzájemně nekompatibilní odpad.

když chce mít někdo tzv. "úplné aktualizace", to je těch 170-200 aktualizací, které se ti stáhnou a z xp udělají zpomalený polochromý systém.
jsou tam záplaty xml, vbscriptů, dotnetů, ie a doporučené opravy. jsou věčně děravé a ms to jen donekonečna znovu látal, než skončila podpora xp, prostě, no.

Děkuji "lední brtník" za tuto perfektní informaci.
Přesně toto jsem hladal na netu a nakonec jsem dostal tuto informaci až zde.
Prakticky je to jedinečná informace pro přeinstalaci XPéček - chtěl jsem to mít naprosto čisté.
Pracuji na nich dodnes bez problémů, není důvod a až nastane, pak teprve si pořídím něco nového.
Díky všem

Přeinstaloval jsem kompletně velké stolní PC - XP Home Ed..
Aktivace mi pak šla po internetu /aktualizace šly také/ až jsem se divil že to ještě funguje.
Nabuzen - jsem z dlouhé chvíle kompletně přeinstaloval také starý Ntbk.Asus.
Ten ale přes internet vůbec na aktivaci nereagoval a tak jsem vytočil číslo na Microsoft 225990844.
Automat mne provedl - nahlásil jsem čísla z monitoru a po dotazu zda mi mají číslo nahlásit
nebo poslat, jsem si nechal poslat jejich vygener.číslo na SMS.
Akce přes tel. mi trvala cca.4,5 minuty, musel jsem opravovat mnou na klávesnici zadávaná numera.
Zadal jsem to a vše běží bez problému.