Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 60 hz vs 120hz

Zdar...hrvam hry na 100fps a mam 60hz monitor cize mi to robi take nepekne vlnovky a pod....ked kupim 120hz monitor vyriesi sa tento problem ? popripade kolko HZ monitor treba nato aby som nemal vlnovky...Vsync nepouzivam..

• Vlnovky ti zmizi s funkci [V-SYNC].
'A u 120Hz monitoru' ? Také zmizi az s funkci [VSync], jen zamkne snimky na 'Hz' monitoru, kde na tvém 60Hz zamkne snimky na 60FPS, 120Hz monitor na 120FPS, i na 120Hz monitoru bez [VSync] budes mit 'vlnky/prekreslovani snimku, frezze'.

• Ono, na 60Hz monitoru nezobrazis vic jak 60 snimku/s, az na par her, kde se da vice FPS vyuzit kuprikladu aby jsi videl neco nebo polohu neceho driv nez nekdo s mensi obnovovaci frekvenci, nema cenu zobrazovat vice FPS nez zvladne obnovovaci frekvence tvého monitor, v tvém pripade 60FPS, toto NAD-stardantni zobrazeni zatezuje i Gkartu, kdo rekne 'vetsi zatez', rekne i 'spotreba' a 'teploty'.
* Potom, napsal jsem ti to dle mého pohledu, nekdo druhy ti muze dat jiné reseni.

• Tak i na mém 120Hz monitoru si hry obvykle zamykam na 60-75FPS az u zavodnich ci FPS nechavam 120FPS + VSync.
* Navic Vsync nic nezpomaluje, jen zamkne FPS na hranici které dokaze monitor zobrazit. Zkratka jen udela to, aby graficka karta zbytecne nezobrazovala na 60 nimku kdyz mas monitor 60Hz, ale urcite nic nezpomaluje
Zkus si to predstavit jako takového "STRAZCE" treba v 'MUZEUM' stoji u schodu a hlida, aby se na schody nenavalilo vice lid nez je mozné, jinak by se umackali, kde za dusledek, provoz na schodech by nebyl dobry, tak jako v té hre :-).

• ILag mam 1ms (10), navic na nejaké opetovné dohadovani jak je zde ve zvyku, kde kazdy vsude vidi kazdy 'ms' rozdil a 1FPS navic, dnes opravdu nemam zajem..
*Kdyz jsme (+- 1-2 roky tomu) zkousely 'NT' monitory s 1ms InputLAG, zda-li je opravdu dodrzen, jsme pri mereni/testovani IL, jsme musely pouzili fotoaparat s 600 nebo dokonce 900snimku/s, nasledovne nahrané video promintnout snimek po snimku, meli jsme zavolat tebe, ty to vidis pouhym okem..
PS : Navic, to uz muzem rovnou zminit ILag 'mysi', 'klavesnice', 'internetového' spojeni..

• Zbytecné, jelikoz na AMD "FreeSync" musi byt na architekture [GCN 1.1].
Grafické karty rady R9 R9 270,270x i 280x maji jen [1.0] , kde AMD FSync podporuje az z rady R9 390/Fury.
"Aha a co znamena ze mam 1.0" ? Znamena to ze nemuze byt kompatibilni s AMD Free Sync

• Tva graficka karta AMD [FreeSync] nepodporuje (neni s nim kompatibilni), navic, AMD Sync je 'chip|technologie' ktera je primo v mononitoru, jestli takovy monitor nemas, nemuzes funkci AMD FSync spustit :-)
* To by jsi musel mit alespon AMD R9 380 ktera je jiz na technologii GCN 1.1.

Ale veru podporuje :-)http://pctuning.tyden.cz/software/1-aktualni-zprav y/33919-technologie-freesync-od-amd-je-konecne-tu- povime-si-co-prinasi-a-jake-ma-vyhody-oproti-g-syn c
Podmínkou k provozu je ale také to, aby volitelné rozšíření podporovala také grafická karta, popřípadě grafický čip. Proto plnohodnotný FreeSync podporují pouze novější grafické karty řady Radeon R9 295 X2, R9 290X, R9 290, R9 285, R7 260X, R7 260 a APU z rodiny AMD „Kaveri“ (AMD zmínilo, že je pravděpodobné, že starší karty na stejném základu jako R7 260 časem budou FreeSync podporovat také).

• Napisu to opravdu naposled na R9 270 AMD FreeSync nepojede, s nakupem nekompatibilniho materialu, nechi mit nic spolecného.
* Po ruce mam jen z rady [R9] jen 280x a Fury, na 280x nejde AMD FSync do dnes, az tazatel monitor zakoupi tak jen zjsiti, ze mu funkce FreeSync nepujde spustit, to ze 'nekdy', 'mozna' neni dnes ani zitra a nebude to ani pristi mesic.

• To ze to tam mas nic neznamena.
• Mam jak Monitor s funkci AMD [Free Sync], tak grafické karty co ho 'podporuji' i 'nepodporuji', kde alespon vim o cem se bavim, clanky z google kde pisou ze asi mozna nekdy by to jit mohlo me nezajimaji.

TiP ~ Urcite by stalo za to, aby jsi zjistil, k cemu ten "AMD FREE SYNC" vubec, jak a na cem funguje, co jsou jeho vyhody, kde se uplatnuje nejvic, protoze to vypada, ze si podtim predstavujes zcela neco jiného nez to je.

V podstatě se vyřeší, při 120/144 Hz je jednak obraz plynulejší ikdyž máš třeba 60 FPS a druhak je daleko méně znatelný tearing (řekl bych až neznatelný). V některejch hrách by se asi V-Sync dal překousnout, ale pokud hraješ FPS hry, tak naprosto chápu, že jej vypínáš.

teraz som to skusal dal som si hru na 60fps bez vsync a vlnovka bola v strede obrazovky a pekne velka a hnusna....dal som si 75 FPS vlnovka je o nieco vyssie a menej badatelna...no a ked som dal 150 fps tak vlnovku skoro nebolo vydiet vtedy to je celkom oka len problem je ze 150fps v tej danej hre neudrzim pada mi to az na 90fps miestami