Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno M.2 Adaptér pre dosku M5A97 R2.0

Dobrý večer prajem, mám menší dotaz, má niekto skúsenosť s týmto adaptérom do PCIe x4. https://www.alza.sk/akasa-m-2-ssd-do-pcie-d4513578 .htm
Ide o to, či je možné z toho bootovať, a či daná doska to bude podporovať. Myslím že NVMe tá doska nepodporuje, v manuáli som nenašiel ani zmienku, tak prosím ak má niekto už s tým skúsenosť, tak napíšte. Prajem ešte pekný večer. Ďakujem.

ano
I think the specifications for an x4 slot is 2 gb/s which is a lot faster then 600 mb/s which has sata 3 port ( 20 gbs compared to 6 gbs) https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express#PCI_Expr ess_2.0. As you can see from the specification of pci-e 2.0 it can support 500 mb/s per each lane, that means 500 mb/s per lane X 4 lanes will result in a 2 gb/s speed. Yes Op it will work like a charm dont worry and it will be much faster then a sata 3 port.

Bootovanie zavisi od samotneho flash zariadenia a v urcitych pripadoch (NVMe zariadenie) aj od BIOSu, a nie od adaptera. Adapter je len redukcia dratov na iny konektor, nijak neovplyvnuje funkciu veci.
P.S. a ak mas napr. M2 zariadenie ktore pouziva SATA vodice, tak to nepojde v tom vobec.

Ked to je sata tak sa to neda strkat do PCIe adaptera, ale musis to strkat do nejakeho sata adaptera alebo co.
SATA je normalne SATA stejne jak HDD a da sa z neho bootovat. Musi tam ist ale nejaky sata kabel do toho adaptera, inac to nejde ak to je SATA zariadenie. T.j. to co si dal do dotazu by nefungovalo vobec.
Skontroloval by som to v datasheete vyrobcu, predajca moze pisat kadejake nezmysly.