Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize do 12 tis.

Ahoj, potřebovala bych poradit.... chci si koupit televizi smart...cena do 12 tis.Uhlopřičku min...108 cm. Jakou značku ano, jakou značku ne.......chci aby mela wifi....a webový prohlížeč a pokud možno propojení mezi telefonem a tv. Muj typ je 43" Sharp LC-43CFG6352....ale nevim co ta značka... Dřív jsem mela Samsung 138 uhlopříčku, ale o tu jsem přišla......To bylo podíváníčko. Máte nějaký typ, zkušenosti...atd? Děkuju

Mam tu co ma Prasak(uzivatel ne nekdo jiny :D ) a jsem s ni taky spokojenej...splnuje vsechno na 100%

Jinak otazka pro ostatni pokud muzu.
V cem je vlastne lepsi 100Hz panel? Myslim opravdu v praxi? Kde mohu videt rozdil?

Samo o sobe je ti 100Hz samozrejme k nicemu. Uvedom si, ze naprosta vetsina videa je 25 FPS, to jest u 50Hz TV je to kazdej druhej frame. Pak mas TV vysilani, ktere je 50i to jest kazdej druhej frame lichej radek, a ten druhej zase sudej radek, takze opet je 50Hz idealni. Co bychom chteli je mit moznost prijimat video v aspon 50 FPS nebo-li 50p. Opet se do toho s 50Hz TV vejdes akorat. Ze by jednou byly i videa 100 FPS, tak to je hudba hodne vzdalene budoucnosti, mezitim vymenis jeste tri dalsi TV.

Jina situace je, pokud k TV pripojis konzoli pripadne pocitac, pak samozrejme muzes vyuzit ve hrach vetsiho poctu FPS a 100Hz panel se muze dost hodit.

Je tu jeste jedna vec, dnesni TV maji funkci, ktera se napriklad jmenuje CMR (clear motion rate), kazdy vyrobce to pojmenovava jinak. Dela to tuhle vec, dopocitava to snimky mezi jednotlivyma fyzickyma snimkama. Napriklad mas video 25FPS, mas 50Hz panel a mas 50CMR funkci. Potom ti ta televize umi dopocitat jeden mezisnimek do 50Hz. Kdyz mas 100Hz televizi a 100CMR, tak ti dopocita az tri mezisnimky do tech 100Hz. Priznam se, ze mi neni jasna situace, kdy mas 100Hz panel a k tomu funkci 800CMR, co to dela, mi neni jasny, podle me asi nic.
U tehle CMR funkce ale hodne zalezi, jak je to dopocitavani implementovane a jestli cip v TV ma dostatek vykonu na dopocitavani. Dnesni znackove televize to maji poresene snad vsechny dobre, ale pamatuji jeste doby, kdy treba u LG ten obraz trhal diky te funkci vic nez kdyz byla vypnuta.

To CMR se hodi treba u fotbalu, typicky v zime na zasnezene plose kdyz maji fotbaliste oranzovy mic, tak u 50Hz TV vidis stopu za micem a mic je jako by rozostrenej, neco jako kdyz mas ve windows stopu za mysi, kterou rychle pohybujes. U 100Hz TV je to naprosto OK. Takze spouste lidi 50Hz staci, ale 100Hz je samozrejme lepsi.

-------

Otec poridil pred 14 dny tuhle:

https://www.datart.cz/SMART-LED-SAMSUNG-UE40K5572S .html

Je to jen obycejna 50Hz, ale naprosto OK, obraz nadhernej.

Jinak jsme se bavili s jednim expertem pres TV a rikal hlavne poridit znackovou, to jest Samsung, LG, Philips nebo Panasonic. Takovy ty Sencor, Gogen a podobne, to je kazda treti vadna a furt se to musi menit.

Tak lidi jsou nadšený i z Tv za 5 litrů z marketu každej má jiný nároky na obraz,UE48J6272 100Hz panel měl stál kolem 14000 a to platí o 6xxx řadě komplet,jenže to byli modely 2015 a co bylo už neplatí u novejch 2016 za 11000,ono kdo se o to zajímá dohledá si co kupuje i když čím dál hůř.:-)

No v tomhle s tebou nesouhlasím - UE48J6282 je také modelová řada 2015 (modelové řady 2016 jsou K) a je snad jedno, kdy byla konkrétně vyrobená - 6272/6282 byly cenově prakticky shodné, a navíc - sám SAMSUNG tvrdí, že UE40J6282 má 100Hz panel, takže zákazník si to určitě sám nikde nenajde, prostě vojeb:-)

Takhle, samotny fakt, ze mas 100Hz je ti temer k nicemu, u toho fotbalu a u par typu scen to muzes zaznamenat, ale musel bys koukat vedle sebe na 50Hz a 100Hz TV, abys to realne rozeznal, pri beznem sledovani TV si toho nevsimnes.

Druha vec a bohuzel ji sambilionkovi nejsem schopen vysvetlit, nebot to neni poprve, kdy tu diskutujeme na toto tema. Snad kazda TV se 100Hz panelem ma lepsi obraz, lepsi pozorovaci uhly nez TV s 50Hz panelem. To ovsem neni o tom poctu Hz, ale o tom, ze 100Hz panely jsou drazsi a zaroven jako takove kvalitnejsi a maji hezci obraz, takze jsi urcite s nakupem 100Hz panelu neprohloupil.

Na TV (DVB-T) rozdil v kvalite nepoznas, primarnim poziracem kvality je komprese DVB-T signalu, ale u youtube videi rozdil v kvalite urcite bude u kvalitniho videa znat.

Ale já to chápu 100Hz je prostě lepší panel a u menších uhlopříček to může bejt i jedno co tam je,známá se nechala oblbnout a koupila Samsunga 55 s tím 50Hz panelem za 17000 a obraz fakt hnus na DVB-T předtím co měla 50 Sharp 100Hz viditelnej rozdíl,ten si sbalil kámoš sebou když bral kramle.:-)

obraz fakt hnus na DVB-T

V jakym smyslu?

Jak tu zminuju tu TV, co si poridil otec, tak obraz v defaultu takovej vybledlej a proste jetej, ale jak rikam s Hz to nemelo nic spolecnyho, trhani obrazu znat neni. Obraz potreboval nutne vyladit v menu v nastaveni jasu, kontrastu a barev, pak OK.

Kdyz porovnam obraz na ty TV obraz z HBO GO (nema zrovna zazracnou kvalitu, osobne me to dost odrazuje od porizeni jakehokoli placeneho streamu) a obraz z TV DVB-T, tak to HBO GO asi o 300% lepsi, takze si to vem co je ta DVB-T za silenej komprimovanej paskvil.

Nebyla nahodou 4K ?

To je mimochodem dalsi problem, nebot plati samozrejme to same jako u monitoru, kdy pro nejlepsi obraz musis mit nastavene nativni rozliseni a cokoli jineho nez nativni rozliseni je vzdy horsi. Ted si vem, ze se klasicka TV dneska fullHD musi vyporadat s prevodem SD rozliseni na fullHD u DVB-T a u 4K to bude zase jen horsi a kolik mas zdrojoveho obrazu ve 4K?

To v podstate plati i o tech monitorech, jak se bavime nahore, na jednu stranu bych chtel 4K vyzkouset, na druhou na tom stejne v podstate nemam co prehravat. Kdybych nemel soucasnou 42" TV fullHD, tak bych sel do toho Philipsu 43" 4K, jak o nem pisou i v tom clanku, taky stoji 20K, ale tkto to take vidim tak, ze az jednou budou ty ~50" monitory v cenach okolo 20K, tak pujdu rovnou do toho.

Ne normál FHD televize,dneska bych tv osobně asi nekupoval všude zapráskaný levnejma 4K s 50Hz panelama a ty s 100Hz jsou pro změnu drahý ako sviňa,FHD tam je otázka co tam dneska vůbec cpou protože dle mého je to už na druhý koleji a každej zblblej 4K si myslí buhví jakou to nekoupil pecku za pár šupů.Co jsem tak nahlídnul do toho tv fora tak další tahák dneska HDR jenže když to u Tv je otázka jestli to nějak taky funguje a to u těch levnejch 4K do 20 určitě nehrozí.Další jak píšeš není tam co přehrávat,ale lidi po tom jdou jako dřív po 3D,hold marketing funguje.Já mám ještě CRT Tv a dokavaď nechcípne pojedu na ní,do tý doby snad už budou monitory viz hore víc nepotřebuju,jediný co mě u tý Tv ser.. že tam sice je HDMI ale propojení s Pc o ničem....