Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GK pro 6-8 monitorů

Dobrý den,

potřeboval bych k pc připojit 6-8 monitorů. PC nebude určen na hry, ale na práci - grafy apod.

Jak to provést za rozumné peníze? Našel jsem AMD FirePro W4100 za 5200,- další AMD FirePro W600 stojí už 16 000,-

Předpokládám, že ač má deska 2x PCIe x16, spárovat (používat současně) dvě W4100 nepůjdou. Nebo ano?

Případně jaké byste volili jiné řešení pro 6-8 monitorů?

Děkuji.

Na to je vytecny 'MATROX', ktery na '1xPCIExpress'' , vim ze dokaze [x6] urcite, myslim ze by zvladl i [x8], ale cenove asi nedostupny.
• Zacneme treba tim, jestli na tech [x8] obrazovkach bude v obsahu zobrazeno zrejme neco jiného ? (jelikoz zobrazit 8x stejny obsah existuji jiné a podstatne levnejsi reseni).
• Tech [x8] monitoru uz mas zakoupené, jestli ano jaké maji 'VIDEO VSTUPY', a jeké je jejich 'ROZLISENI'
• Na jakou 'ZAKLADNI DESKU'/Typ, oznaceni, ma byt GK urcena ?
* Né kazda deska podporuje MultyGPU|CrossFire, Surround, navic dle typu velikosti jako ITX etc, muze mit osazen jen 1X PCIExpress.

• Jde o tento MODEL ? : http://www.dell.com/fr/entreprise/p/precision-t360 0/pd
• Uvnitr by v tom pripade mel vypadat nasledovne : 28256-dell-jpg, kde zakladni deska DELL T3600 ma 2X PCIExpress, tudiz i moznost osadit MGPU.
* Kvuli overeni velikosti rozmeru u osazeni druhé GK, ale také se nezapomen podivat, zda-li pri zapojeni druhé grafické karty, budes mit opravdu misto, kde u osazeni PCIe nebudes muset odpojit jinou PCI kartu|radic z tvé zakladni desky..

TiP ~ Opravdu uzitecné informace a parametry, jsem nasel v jeho kratkém ale vystizném popisku : MANUAL DELL T3600 PDF
* Vyrobce udava : Support for two PCI Express® x16 Gen 2 or Gen 3 graphics, podpora MultiGPU 2x Graficka karta, coz je podstatna a dulezita informace.

díky moc. jen neznám technologii "propojení těchto karet". Předpokládám, že se to jen strčí do desky a pomocí driveru to začne fungovat. Nebo je potřeba zvolit i kartu, která to nějak podporuje? a propojit nějakým kabelem? Podporuje to i ta AMD FirePro W4100? Jak to ověřím?

Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale nikdy jsem nevidel propojení karet, jen vím, že to nějak občas jde.

No jsem to tak placnul a dal se tim nezabyval, promin.

Urcite pohledej informace a vznes dotaz na oficialnim AMD foru, ke ti poradi nejkvalifikovaneji.

Ta FirePro W4100 by mela umet AMD Eyefinity s maximem 6 monitoru, 4 vystupy to ma, dalsi dva by se mely vzit z druhe karty. Trochu jsem hledal a nasel jsem dve protichudne informace:
1. At zapojis kolik chces tech karet, tak muzes soucasne pripojit 6 monitoru.
2. Kazda z tech karet umi diky AMD Eyefinity pripojit 6 monitoru, to znamena ze pri dvou kartach se 4ma vystupama by to melo dat 8 monitoru.

Musis teda zjistit co je pravda, mozna vic jak 6 monitoru nepripojis.

potřeboval bych k pc připojit 6-8 monitorů. PC nebude určen na hry, ale na práci - grafy apod

• To uz je pak otazka vlastni iniciativity, pouziti 'rozumu' a domysleni si, "bude na 8 monitorech zobrazovat nativne clonovany jen jeden obraz" ?
* Nebo narovinu napsat "'tva pripominka se me dotkla !'" je také reseni . :-)

Na 8 monitorů bude stačit libovolná grafika s alespoň 2x DP výstupem. Záleží samozřejmě na rozlišení těchto monitorů.

viz. https://www.displayport.org/cables/driving-multipl e-displays-from-a-single-displayport-output/

A samozřejmě je třeba mít monitory tento režim podporující (musí mít DP vstup i výstup) - např. Dell U2415, případně MST hub (pak lze použít i "staré" DP1.0 monitory bez výstupu).

Více karet je samozřejmě také řešení, "párovat" je není třeba.