Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 nebo 10 - co je lepší?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, který operační systém je lešpí na výkon nebo hry..WINDOWS 10 ČI WINDOWS 7? MŮJ PC: grafická karta: NVIDIA geforce gtx 430 ram: 4gb procesor: AMD Anthlon x2 4200+...Předem děkuji za rady.
Změna kategorie, původně: Hardware. Windows nejsou hardware.
Změna předmětu, původně: WINDOWS 7 NEBO WINDOWS 10 (karel)

Jasně, ale u XPček neřeším problémy typu "ono se to samo nainstalovalo, aktualizovalo a znefunkčnilo". XPčka jsou alespoň částečně kontrolovatelná a jde na nich to, co potřebuji.
Pokud někdo potřebuje W10, tak prosím, ale sám vidíš, jak to pak vypadá tady na poradně když to cpou na kdejaký starý "soustruh". Navíc se mi W10 prostě nelíbí.
Debatovat o tom nechci, nemá to cenu.

"ono se to samo nainstalovalo, aktualizovalo a znefunkčnilo"

Jak se toho dá na Windows 10 dosáhnout? Já je mám snad rok a nic takového se mi ještě nestalo.
Avšak již mnohokrát jsem byl "rozchodit" počítač, kde byl OS starčší, než W 10, měli jakési "hlídátko ovladačů" a téměř vždy, byl problém v tom.

lozí sem jeden windowsácký admin s hulánovským komplexem, co se podepisuje tvým jménem.
smyslem jeho života je vyřvávat "microsoft" a "windows 10".
když se tu onehdá potřeboval pochlubit, že taky hraje šachy, zase jen proto, aby se nadýmal pýchou nad svou genialitou.
možná je to hulánův bratr, ale pro jeho chování je v kategorii duševní mrzák. žít se s tím dá, akorát já takové lidi nezdravím.
jen čirou náhodou si tom tu včera přivedlo jakéhosi anonyma - posloužil mu jako užitečný ...

snad jsem ten rozdíl mezi windows 7 a 10 popsal dobře.

Já chtěl řešit to tvé "w10 preferují děti" stejně jako awawaaw.
No ale pokud tu chceš jen tak blábolit, tak pro mě za mě, jdem teda blábolit.
Já nevyřvávám jen microsoft a windows 10, vyřvávám i debian, toho sis už mohl všimnout, když mě znáš tak dokonale. A smyslem mého života je vydolovat z tebe další příspěvek na můj příspěvek.
S šachama jsem nezačal já, já jen reagoval na to, že někdo řeší šachy, analýzu se stockfish a přitom má na rychlovkách na lichess elo kolem 1300... To mi připadá jako kdyby slepej se začal zajímat o malování na akademické úrovni.
A duševní mrzák? No jestli se ti to označení líbí, tak si ho klidně používej. Jestli je to myšleno na osobnostní stránku věci, tak je to pravda, opravdu mám poruchu osobnosti, mimojiné, jak sám vidíš, projevuje se celkem neškodně, například tak, že jsem pasivně agresivní, ale tato pasivní agresivita je řízena inteligentně, takže se snaží být v určitých mezích. Občas se ale stává, že lidé začnou vidět jen tyto projevy a začnou si mě vykreslovat jako největšího gaunera a egocentrika světa :-D A přitom se považuju skoro za čistokrevného altruistu (ne, opravdu adblock nepřestanu používat) :-)

Proč by se díval na ovladače? Ovladače na 100 % jsou na jeho hardware. Možná nějaké nebudou dostupné v instalačce nebo na windows update a bude je potřeba doinstalovat ručně, například ATK ( = šetřící funkce) nebo něco podobnýho je třeba doinstalovat ručně a stáhnout se dá na catalogu microsoftu.
A rozhodovat se mezi mrtvým Windows 7 a nejmodernějším Windws 10? Si děláš srandu? Windows 10 je jasná volba.

To myslíš prodlouženou podporu. To MS vydá občas nějakou bezpečnostní záplatu aby se lidé na win 7 cítili bezpečně :-D
Klidně si piš co cheš, ale win 7 je prostě mrtvolka.
Co z toho nejmodernějšího os bude mít? Zapne pc a naběhne mu krásný obrázek ve spotlight a může se kochat. A pak je tu dalších bilion věcí, které ti těžko můžu popsat tu v příspěvcích. A na kterém ms maká na plné obrátky. Za měsíc vyjde rs2 s hromadou novinek.
A nemá starý hardware. GT430 mám i já a na win 10 běhá jak drak. No cpu má o kapánek starší než já, já mám amd athlon II x4 640, no ale i ten jeho bude win 10 v pohodě zvládat.

Pokud najde pro Windows 10 na svuj hardware ovladace, tak samozrejme neni duvod je neinstalovat. Ale samozrejme prodlouzena podpora Windows 7 znamena, ze veskere bezpecnostni zaplaty vychazi duplicitne pro Winodws 7 tak i pro Windows 10. Z toho je zrejme, ze sice muze platit, ze MS vyda sem tam nejakou bezpecnostni zaplatu, aby se lide citili bezpecne, ale plati to uplne stejne jak pro Windows 7 tak pro Windows 10 a ty tu pises kraviny.

Windows 7 je totiz mimo jine hlavni firemni system Microsoftu a jeste nejakou chvili tomu tak bude. Dokonce tipuju, ze MS podporu o neco prodlouzi i nad 2020, protoze do te doby novy firemni OS nevyda. Windows 10 jsou vyslovene spotrebitelsky OS a do firem vubec nefrci.

Edit: Mozna chce MS fo firem prosadit Azure a proto to dela takto a dalsi klasicky firemni OS neplanuje, ale rekl bych, ze ne kazda firma tohle bude chtit a co budou delat po 2020 netusim.

Podle mě Win 7 a Win 10 nejsou totožné os a nebudou mít i úplně stejné bezpečnostní chyby. Microsoft věnuje Win 10 absolutní pozornost. Na Win 7 tak akorát už jen háže bobek. Jak můžeš vědět, že na Win 7 není nějaká bezpečnostní chyba zaplátovaná? Brrrr... Já bych se Win 7 bál používat :-)
Ano, Win 7 je možná hlavní firemní os, protože ono je u firem docela problém globálně přecházet byť jen na vyšší verzi os. A bude chvilku trvat, než firmy přejdou na Win 10. Jenže nakonec stejně i firmy a instituce na Win 10. Třeba takovej Mnichov považoval Win 8 a Win 8/8.1 za odpad a raději používal distribuci Linuxu. Jenže i Mnichovu docvaklo, že Win 10 je dokonalej, takže Mnichov bude přecházet na Win 10!

Používal jsem dlouhodobě Win 95, Win 98SE, Win XP, Win 7, Win 8, Win 8.1 a Win 10.
Teď používám 19 měsíců Win 10 a na žádnou předchozí verzi Win bych se rozhodně vracet nechtěl.
(jen poznámka, spolu s Win 95 jsem používal paralelně i DOS - mám tu ještě na památku i originální certifikát - a diskety s instalačkou jsem už vyhodil :-D)

To MS vydá občas nějakou bezpečnostní záplatu aby se lidé na win 7 cítili bezpečně

Tak to si popovídáme pak až něco MS zase dodrbe a nacpe ti to do kompu chtě nechtě v těch vypatlaných aktualizacích co se tam vtíraj,ve W7 si tam nestahoval všechno když MS něco v systému dosral nebo sis to zakázal než to opravili.A on nemá starej HW socket AM2 jo , to byl doufám jenom vtip.:-)

Jestli píšeš o kumulativní aktualizaci ve Win 10, tak pokud nejsi lama :-) tak přece víš, že kumulativní aktualizace je společná pro edice i desktop/server. A dá se rozbalit. A obsahuje hromadu aktualizací jednotlivých komponent přes mum. A nemusíš provádět aktualizaci všeho, i toho co nechceš, stačí mum, co nechceš, prostě smazat a pak teprve z všech ostatních mum aktualizovat :-)
Navíc pokud nějaké komponenty Win člověku nevyhovují a nepotřebuje je, tak je klidně může odinstalovat z Win, já jich kopu odinstalovávám, počínaje defenderem.

Z hlediska her to bude asi jedno. W10 sice na rozdíl od sedmiček umí DirectX 12, ale na tom tvém stroji ti to asi bude jedno; ty nové a only_DX12 hry ti tam stejně nepoběží.

Může se stát, že nějaká hra pod některým z těch dvou systému nepoběží.

To s tím šmírováním W10 jsou staré pověsti české. Vůbec se v principu odesílání dat v ničem nelíší od W8.1. Možná dokonce u desítek je větší možnost to povypínat než v 8.1. Pravda je,že u desítek přešel MS na nový systém aktualizací,než jsme byli zvyklí. Ale zase,možná to postihne i stávající osmjedna.