Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize sama snižuje hlasitost

Zdravím,mám problém s LCD tv,je stará cca 3-4 roky.
Problém je v tom,že tv sama od sebe snižuje hlasitost,bud jen o trošku nebo se sníží úplně a já musím hlasitost zvednout nahoru ovladačem,pokud to hned jde,nebo jak se někdy stáva,tak chvílku čekat cca 1-10minut a pokud čekám,tak to znamená,že mi nereaguje ovladač na tv,jen na tlačítko vypnutí tv.
A pokud čekám,tak mi hlasitost jde zvednout přímo na tv,ale hned spadne dolů,neudrží se.

Ovladačem to není.

Nemáte tušení co je s tv?Popřípadě kolik by stála oprava,pokud to má cenu opravovat?

Tv je od značky SAMSUNG

Díky za odpovědi.

Muze to bejt jenom nejakej vadnej potenciometr treba. Nech si to v opravne nejprve vycislit na naklady, to te bude stat tak maximalne do petistovky a az potom dej pokyn k oprave. Nasim odesel Samsung po trech letech - vadny zdroj a oprava vcetne identifikace problemu predem byla za 2.500,-. Vyplatilo se to, protoze TV slouzila jeste dalsich 5 let a jako druha TV slouzi i nadale (do obyvaku si pred 14 dny koupili vetsi). Samozrejme nikdo ti nezaruci, ze to u tebe bude stejne, ale myslim si ze oprava nekde okolo tech 2.000 je tak maximum do ceho jeste jit a nechat opravovat.

Na televizi jsem zkoušel vše možné.V nastavení to není.
Jinak ano,ukazuje se ikona zvuku,při snižování hlasitosti.Někdy jde zase vrátit nahoru,ale většinou,musím čekat,až ikona hlasitosti zmizí s obrazovky a zase jde dát hlasitost nahoru.

Někde na netu jsem četl,že to může být zdroj.

Zkus, jestli to dělá i když z dálkového ovládače vyndáš baterii nebo ho strč pod polštář.
Pokud ano, podívej se, jestli jsou na televizi tlačítka na regulaci hlasitosti.
Pokud ano, jedná se pravděpodobně o vadné tlačítko. Zkus ho promačkat.
Měl jsem podobný problém na jednom monitoru, v tlačítku byl svod.

Už jsem zkoušel dát pryč baterie s ovladače,ale dělalo to pořád.
Na telce jsou tlačítka na hlasitost, když mi sjede hlasitost tak na telce ji posunu nahoru,ale hned sjede na nulu,problem je,že když mi blbne hlasitost,tak na televizi,kde mám tlačitka na menu atd.. se dostanu do menu,ale nejde mi jít směr vlevo nebo dolů(když chci třeba měnit barvy,zvuk atd.),takže v menu neudělám nic,ale když hlasitost jde normálně,tak to funguje normálně.

Sousedem to není.
Televize byla kámoše,ještě tak před týdnem a chtěl jí dát na net jako prodej na náhradní díly,tak jsem jí vzal za 1000kč.Kouopil si novou,neměl čas zjištovat závadu.

Asi nezbývá než zjistit závadu někde v servise a uvidím,jestli má cenu do toho investovat.

ale ty tlačítka fungují normálně až když se sníží hlasitost na nulu a ikona hlasitosti je pořád na obrazovce,tak nejde na ovladačí žádné tlačítko,kromě on/off a na televizi tlačítka jdou napr,hlasitost dám nahoru,ale spadne na nulu,tak samo když jdu do menu na tlačítkách u televize tak se do něj dostanu,ale nejde mi jít nahoru dolů pro výběr např barev atd.

Vše se da do normálu,až když zmizí ikona hlasitosti na obrazovce,pak jde ovladač a i tlačítka na televizi jak mají jít.

Snad jste pochopily :))

Ahoj vespolek, mám teď to samé - TV normálně běží a najednou zvuk zvolna sleze na nulu, chvíli nic, pak někdy naopak vyleze na 100%. Když jí to přejde, tak 10 min. funguje a pak zase nanovo :-(
Vyřešil jste to někdo?
TV Samsung LE26B450
Díky.

Ahojte. V jednom televízore som vymenil všetky tlačítka a pomohlo to. Tlačítko hlasitosti dolu asi naozaj malo v sebe nejakú špinku a náhodne znížilo hlasitosť. Ak sa javí ako stále stlačené tak asi nie je možné stlačiť iné tlačítko pretože ten "procesor" ktorý to vyhodnocuje si myslí že stále chceme znížiť hlasitosť a nedovolí stlačiť iné tlač. pretože by boli stlačené dve a to nevie vyhodnotiť. Dá sa len vypnúť TV.