Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pruzkumnik prestal pracovat, win7

vždy když chci zkopírovat soubor (např. do flashky), zobrazí se hláška "průzkumník přestal pracovat". zkoušel jsem ve správci souborů příkaz sfc /SCANNOW ...sken proběhl, ale žádné poškozené soubory se nenašly. ani po restartu to nešlo.

tak zkoušim nainstalovat aktuální ovladače pro grafickou kartu a ukazuje se, že neni třeba, protože mam nejnovější ovladače už nainstalovaný.

tak stahuju malwarebytes, protože někdo na webu psal, že by malware by mohl bejt příčinou těchhle pádu průzkumníka, ale scan žádnou hrozbu nenašel, což se dalo čekat, protože notebook je po obnovení do továrního nastavení.

pořád to nejde a už nevim co dělat. vim, že tenhle error se stává relativně často, tak snad se najde někdo s řešenim.

nechci na nic používat průzkumníka.

kopíruju soubory normálně - rozkliknu soubor pravym tlačítkem na myši, zadam "kopírovat", pak najdu místo kam chci soubor zkopírovat, rozkliknu pravym, kliknu na "vložit" a najednou se objeví PRŮZKUMNIK přestal pracovat. stejnej problém se objevuje při užití zkratek ctrl+c a ctrl+v.

vůbec nevim o jakých náhledech mluvíš.

jako dík za snahu, ale většina těch lidí má trochu jinej problém. hned první člověk nahoře píše, že mu vyskakuje chyba průzkumníka windows hned po startu a že mu nenaběhne plocha....... mně nejdou akorát kopírovat a přesouvat složky.

edit: testoval jsem operační paměť a tam taky problém neni.

re:karel
OK, může bejt problém v kontextovém menu. jak se to testuje? co mam dělat?

nechci na nic používat průzkumníka.

vždyť to svinstvo používáš. tentopočítač nebo obrázek složky = průzkumník.

právděpodobně máš průzkumník zahnojený doplňky (shell extension), které padají. pravým myšem na složce -> v nabídce akcí nemá být nic. pokud tam jsou názvy cizích programů (antivir, prohlížeč obrázků, přehrávač videí, komprese souborů, odesílání kamsi do cloudu), jeden z nich je vinen.

další možnost psal karel - jde o fotky nebo videa, u kterých se windows snaží dělat náhledy, ty to navíc cpeš do adresáře, který windows indexují, antivirují, zálohují nebo se do něj prostě s..ou.

nepíšeš konkrétně co kam, nepoužíváš normálního správce souborů, proto trvá problém.

v nabídce je jen antivirák malwarebytes, ale ten jsem instaloval potom, co jsem tenhle problém s kopírovánim začal řešit. takže tim to asi nebude.

bude to asi to druhý. to s těma fotkama a videama.

když teda víme o co jde, jak se to řeší?
co mam dělat, abych "to přestal cpát do adresáře"?

nechte si výčitky a zkuste prosim vás poradit, jo? mam nějak začít používat správce souborů? strašně rád s tim začnu. jen potřebuju vědět jak to nastavit.

pomohlo by dát se obrázek toho menu na pravý myš, co tam všechno je,

může bejt problém v kontextovém menu. jak se to testuje? co mam dělat?

nirsoft shellmenuview - setřídit podle "file type" - hledat "directory", "folder" - zhodnotit počet a nežádoucí program zakázat.

zákaz náhledů fotek a videa:

regsvr32 /u shmedia.dll

náhledy fotek: http://www.regedit.sk/index.php?action=zobraz&id=1 066768320