Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android a viry

Jak je to s virama u androidu 6 ?? Dostávají se do telefonu jenom stahovanim aplikací na černo nebo stačí spustit pornograficke video ? Jaký antivirus ?

loading...

Je to ruzne, warez aplikace jsou v podstate jistota, z nejakych infikovanych webu muze taky, z videa asi tezko. Hodne zalezi i na konkretni implementaci Androidu, vi se ze treba Prestigio nabo Lenovo na to dost dlabou naopak treba Samsung to ma lepe zabezpecene.

Antivirus zadny, pokud nebezi pod administratorskym opravnenim, ktere standardne na Androidu nemas a v tvem pripade bezneho uzivatele je lepe si ho tam radeji ani neaktivovat, tak antivirus nemuze nicemu zabranit, protoze na to neziska od systemu prava.

Idealni varianta pro Android je poridit si znackovy telefon s lepsim zabezpecenim a stahovat aplikace pouze z Google Play.

Kolem telefonu se celkem pohybujes co tak vzdycky ctu, tak se zeptam, jestli nevis.
V G3 mam predinstalovany McAfee, nemam to aktivovane ani nic takoveho, jen me zajima, myslis ze by mel prava roota, kdyz byl predinstalovany v LG androidu, nebo je proste jen normalne predinstalovany a ma stejnou funkci k nicemu jako ostatni volne stazitelne antiviry z Gplay?

Jenze u McAfee je root irelevantni, ono to opravdu nic neumi, mrkni na jejich aplikace na Google Play a podtim diskuze plna debilu a za kazdou pochvalou jeste debilnejsi a trapnejsi komentar od Intelu.

Miroslav 18. února 2017
Spolehlivý antivir. Nezpomaluje mobil. Hlídá úsporu baterie. Velká spokojenost.

McAfee (Intel Security) 22. února 2017
To je přesně to, co chceme slyšet! Jsme opravdu rádi, máte velké zkušenosti :)

Podle me je to pomsta Intelu za to ze ty jejich mobilni procesory naprosto selhali. ]:)

Vyrobce telefonu nedostane od Google binarku, tu dostane pouze na Gapps, pokud si je zaplati. Jednoduse si stahne zdrojaky pro Android a musi si je zkompilovat, naroubovat na ovladace sveho telefonu a cele to zprovoznit.

Delali k tomu nejakej vyzkum, urcite se to da dohledat na netu, ja to prave taky cetl a slo tam o to, ze na stejny verzi Androidu prorazili uplne hladce Prestigio a dostali se do systemovy partisny, kdezto na Google founu na cistym Androidu nikoliv. Tak zjistovali proc a vysledek byl, ze Prestigio do sve kompilace nezahrnulo nektere casti zdrojoveho kodu, domnenka byla ze tomu nerozumeli a proto to vypustili, bohuzel to zrovna byly dulezite bezpecnostni pravidla.
Tich ruznejch founu tam bylo vic, me se lidi hodne dotazuji na Lenovo, se kterym mam problem ohledne jejich ceskyho servisniho partnera Arvato, a taky tam melo Lenovo nejakej skraloupek, ale nic jako Prestigio, ale to nekteri dalsi vyrobci take.

Naopak Samsung jsem zminil proto, ze navic k standardnimu Androidu pridava vlastni zabezpeceni KNOX a tim zvysuje bezpecnostni uroven celeho telefonu na vyssi latku. (To rikam jakoliv me to stve, protoze obchazet KNOX kvuli prideleni admin prav (root) byla pro lidi co to delali fuska a my ostatni zadostivy rootu jsme museli trpelive cekat nez se to podarilo.)