Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XnViewMP - možnosti výběru

Dobrý den,

Potřeboval bych vybrat danou sekci na fotografii.

Jenže to musí mít tvar 6-úhelníku.

V programu jsem našel pouze výběr dané velikosti nebo poměr stran, ale nic o tvaru jsem nenašel.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli XnViewMP něco takového umožňuje?

Předem děkuji

Sorry, špatně jsem se vyjádřil.

Chtěl jsem říct, jestli to umí XnViewMP vystřihnout (třeba jsem to to jen špatně hledal) a pokud to neumí, tak bych potřeboval poradit nějaký editor. Poněvadž všechny co jsem zkoušel, tak tam můžu udělat 6-úhelník pouze od ruky.

Potřebuji nějaký editor, kde můžu dát jako výběr 6-úhelník rovnostranný.

Díky

Musíš z toho udělat gif nebo png a samozřejmě nastavit která část má být průhledná.
Krátce:
Výběr pomocí kouzelná hůlka - vymazet kde to má být průhledné.

Jinak dobře by to šlo ve Photoshopu pro chudé Artweaver free en.
Chce to ale trochu zkušeností a je v anglčtině a němčině.
V tvém případu vybrat Shape > Polygon > Points nastavíš počet vrcholů > kouzelná hůlka atd.