Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný čas

Špatný čas na pc na monitoru v pravo dole,ukazuje mi to cca o 4 a půl hodiny méně než kolik ve skutečnosti je,musel jsem změnit časové pásmo aby to jakž takž odpovídalo,teď se mi to liší pouze o nějakých patnáct minut,neví někdo co s tím,děkuji

Proč meníte časové pásmo? Zmente to späť na pôvodné, ak sa sam prenastavuje, pravdepodobne prebieha synchronizácia so "špatným časovým serverom" jinak možno je lepšie zmeniť čas v BIOSe.

P.s. ak máte Windows v kombinacii s Linuxom tak sa nekdy stava ze Linux zmeni čas vo Windowse o hodinu späť.

P.s.2 možete nastaviť synchronizáciu na server time.is

být za dementa je nezadatelné lidské právo, to ti nikdo nemůže vzít.
ale nevím, proč tu admini trpí tvé nesmyslné komentáře. nechceš táhnout zpátky na živě, mezi trotly sobě rovné?
1) kromě tebe všichni ostatní ví, že v pc se používá cr2032
2) vadná baterie se projeví spíš hlášením biosu po zapnutí a nic takového tazatel nepíše. toto spíš vypadá na chybu rtc.

Nastav si ho spravne, nastavuje sa to ked klikas na ikonku vpravo dole a potom klikas na zmenit cas.
A restartuj windows potom.
Ked sa to stale prenastavuje samo od seba zas na blbo, tak si zrus synchronizaciu casu s nejakym internetovym serverom, je tam na to tiez zaskrtavatko. Aj ked teda neviem jaky server ma blby cas. Mozete to mat aj v domene nastavene na autosynchronizaciu so serverom, v tom ripade kontaktuj firemneho admina.
P.S> mozes skusit to aj uplne vypnut a clear cmos. Na test aj ina baterka sa da skusit ale to by sa prejavovalo zvycajne trochu inac, a pri zapnutom PC by nemala mat vplyv, ak neni doska nahovno.